کد خبر:52679 | ۱۱:۵۴:۰۲ - شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۰۰ تن میگوی پرورشی از مزارع سیریک برداشت شد/ اشتغالزایی۲۱۰ نفری با استفاده اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی
رئیس شیلات شهرستان سیریک افزود:برداشت میگوی پرورشی از ۲۸۰ هکتار از مزارعه پرورش میگو شهرستان سیریک آغاز شد.

عبدالله رئیسی رئیس شیلات شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت:  پیش بینی می شود از هر استخر یک  هکتاری بیش از ۸ تن میگو برداشت شود.

وی افزود: کراپ دوم برداشت میگو پرورشی از  مزارعه پرورش میگو شهرستان سیریک از اوایل دی ماه شروع شده و تا ۱۰ روز دیگر ادامه دارد.

رئیسی یادآور شد: پیش بینی می شود تا پایان برداشت بیش از ۷۰۰ تن میگوی پرورشی از نوع وانامی برداشت و روانه بازار مصرف شود.

رئیس شیلات شهرستان سیریک اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد میگوهای برداشت شده پس از بسته بندی  به کشور چین و کشورهای جنوب شرق آسیا و کشورهای حاشیه حوزه خلیج  فارس صادر می شود.

وی افزود: در این طرح بیش از ۱۴۰ نفر بصورت مستقیم و ۷۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

این مسئول یادآور شد: با تکمیل ظرفیت سایت پرورش میگو در سال آینده بیش از ۱۲۰ هکتار به ظرفیت  تولید پرورش میگو شهرستان افزایش خواهد داشت.

رئیس شیلات شهرستان سیریک تصریح کرد: برداشت میگوی پرورشی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته که مهمترین علت افزایش برداشت را  افزایش سطح زیر کشت و رها سازی به موقع لارو میگو در استخرها دانست.

رئیسی خاطرنشان کرد: ۲ سال گذشته فعالیت سایت پرورش میگو شهرستان با واگذاری تسهیلات ۵۵۰ میلون تومانی در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی آغاز شد.

 

انتهای پیام/ق

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=52679