کد خبر:64639 | 2:08:37 - جمعه 7 آگوست 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه سیریک:
خبرنگاران نقش مهمی در امیدواری مردم به آینده دارند/مراسمات مذهبی را با رعایت کامل دستورات بهداشتی و معیارهای ستاد ملی کرونا برگزار خواهیم کرد
روز خبرنگار را محضر همه جهادگران عرصه خبر مخصوصا خبرنگاران شهرستان سیریک تبریک عرض میکنم.

به گزارش آذینی ، امام جمعه شهرستان سیریک با تبریک روز خبرنگار به همه جهادگران عرضه رسانه گفت: امروز که دشمنان تلاش میکنند با تحریف واقعیات، مردم را از گذشته و آینده کشور ناامید کنند و جلوی پیشرفت کشور را بگیرند، خبرنگاران با انعکاس واقعیات و مطالبه گری صحیح، نقش مهمی در در امیدوار کردن مردم به آینده و پیروزی در «جنگ روایت ها» دارند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری افزود:تحریم قطعاً قابل علاج است ولی علاجش عقب‏ نشینى در برابر آمریکا نیست اگر عقب‏ نشینى کنیم خواسته‏ هاى جدیدى مطرح خواهند کرد ،اگر در مقابل یک انسان زورگو، عقب نشینی کنی،‌ گستاخ میشود. ولی محکم بایستی، عقب میرود و تنها راه، مقاومت و ایستادگی است و بر اساس وعده قرآنی، نتیجه مقاومت و ایستادگی و باور به وعده های الهی، نصرت و پیروزی است.

وی اظهار کرد: امریکا و عمال خارجی و داخلی آنها بدانند ملت بزرگ ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد، زیرا اولا هدف آمریکا از مذاکره فقط امتیاز گرفتن و از بین بردن مؤلفه های قدرت کشور است نه چیز دیگر، ثانیا مردم مؤمن و انقلابی ایران و دلدادگان به سردار شهید سلیمانی میدانند که آن جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند.

امام جمعه سیریک گفت:امریکاییها بداند که ملت قهرمان ایران، خون خواهی حاج قاسم سلیمانی را فراموش نخواهد کرد و انتقام خون حاج قاسم را با اخراج کامل تروریستهای آمریکایی از منطقه خواهد گرفت.

خطیب نماز جمعه سیریک خاطرنشان کرد: امروز که دشمنان تلاش می کنند با تحریف واقعیات، مردم را از گذشته و آینده کشور ناامید کنند و جلوی پیشرفت کشور را بگیرند، خبرنگاران با انعکاس واقعیات و مطالبه گری صحیح، نقش مهمی در در امیدوار کردن مردم به آینده و پیروزی در «جنگ روایت ها» دارند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود:اکنون که به فضل الهی، توفیق حاصل شد که نماز جمعه را بعد از چند هفته تعطیلی اقامه کنیم، ان شاء الله با رعایت دستورات بهداشتی تلاش کنیم مراسمات مذهبی را با رعایت کامل معیارهای ستاد ملی کرونا برگزار کنیم تا ضمن سلامتی مردم، از فیض معنوی مراسمات هم بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه برخی میگویند، اگر ما در مسیر حق هستیم، چرا مشکلات داریم افزود:در جواب میگوییم حرکت در راه حق با مرور دوران پیامبرى موسى(ع) به ما نشان مى‏دهد که با وجود آن معجزات، چقدر سختى و مشکلات دارد ،بنا نیست که ما در دنیا مشکل نداشته باشیم و اگر مشکل نداشتن دلیل بر خوبی بود،‌ اولیای الهی نباید در زندگی مشکل می داشتند در حالی که بیشترین مشکلات را داشتند ،ولی انسان در راه حق، چون به خدا توکل می کند، مشکلات برایش شیرین و راحت می شود و مثل کوه در مقابل مشکلات ایستادگی می کند و مشکلات را پله ترقی و پیشرفت قرار میدهد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری یادآور شد: از این رو جوانان و مسؤولان ما این تحریم را وسیله‏اى براى اتکاى به نفس خود قرار دادند و تمرین جداسازى اقتصاد کشور از نفت موضوع بسیار مهمى است و الان این‏گونه شده است که یا نفت ما را کمتر مى خرند یا کمتر برمى دارند و این تمرینى است تا ما اقتصاد خود را از نفت جدا کنیم.

امام جمعه سیریک بیان کرد: تجربه موفق کشور در زمینه های مختلف مثل صنعت دفاعی، هسته ای، دارویی و … و اخیرا ایجاد نهضت قطعه سازى، الگوهای خوبی در این زمینه هستند .

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=64639