خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۷/۱۵ ۱۰:۳۳
شناسه خبر : 57554

۴ میلیارد اعتبار برای اجرای طرح گمپینگ تالاب آذینی سیریک واگذار شد

فرمانداری شهرستان سیریک گفت: مبلغ 4 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی برای تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک واگذار شد. ...

به گزارش آذینی ، عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در بازدید از تالاب آذینی افزود: این اعتبارات برای اجرای طرح گمپینگ و توسعه خدمات گردشگری تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک است.
وی اظهار کرد: برای توسعه زیر ساخت های مجموعه تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک تا کنون بیش از ۶ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی واگذار شده است.
پرتابیان یادآور شد: تالاب آذینی شهرستان سیریک یکی از تالاب های بین المللی هرمزگان است که در کنوانسیون رامسر به ثبت جهانی رسیده است .
این مسئول خاطرنشان کرد: این تالاب در ٣۵ کیلومتری شهر سیریک واقع شده و از شگفت انگیزترین تالاب های گرمسیری کشور محسوب می شود و دارای مجموعه ای از جنگل های مانگرو با دو گونه برتر حرا و چندل است.
سرپرست فرمانداری سیریک ابراز کرد: این رویشگاه جنگلی به لحاظ تنوع اکولوژی و موقعیت جغرافیایی خاص، زیستگاه ارزشمند گونه های جانوری و گیاهی بوده و یکی از نواحی مهم تخم ریزی انواع آبزیان و محل زمستان گذرانی پرندگان در معرض خطر انقراض، همچون پلیکان پا خاکستری، حواصیل خاکستری، اکرت بزرگ و اکرت ساحلی، گیلانشاه ابرو سفید و گیلانشاه حنایی است.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد: تالاب آذینی یک پهنه ماندآبی گلی و ماسه ای و بین جزر و مدی با خورهای بزرگ و کوچک و جزایر متفرقه است که توسط جنگل های حرا و چندل در حد فاصل دو رودخانه گر و هیوه پوشیده شده است.
انتهای پیام/ق