کد خبر:53937 | ۱۱:۱۴:۵۱ - پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳ هزار اصله نهال بومی در بوستان های سیریک کاشته شد/مشارکت فعال بانوان سیریکی در کاشت نهال
بمناسبت هفته منابع طبیعی با حضور جمعی از بانوان و مسئولان شهرستان سیریک تعداد ۱۵۰۰ اصله نهال بومی در بلوار خلیج فارس و پارک های محله ای شهر بندر سیریک کاشته شد.

به گزارش آذینی ، معاون فرماندار شهرستان سیریک در این آئین گفت: در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و اهمیت توسعه فضاهای سبز در جامعه در طول هفته منابع طبیعی در شهرستان سیریک با همکاری منابع طبیعی و دهیاران بیش از ۳ هزار اصله نهال در بوستان ها و پارک های شهرستان کاشته می شود.

علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک بیان کرد: ﺩﺭﺧﺘﮑﺎﺭﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳنت ﭘﺴﻨﺪﯾﺪﻩ ﺩﺭ ﺍﺳﻼﻡ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮐﺮﺍﺕ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺩﺭ ﺭﻭﺍﯾﺎﺕ ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ که می توان با ﮐﺎﺷﺖ ﻧﻬﺎﻝ ﺿﻤﻦ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺑﻪ ﺳﻨﺘ ﻬﺎﯼ ﺍﺻﯿﻞ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻭ اسلامی با همکاری و مشارکت نسبت به ﺳﺮﺳﺒﺰ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻓﻀﺎﯼ شهر ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻘﺒﺎل ﺳﺎﻝ ﻧﻮ  برویم.

وی اظهار کرد:  بسیاری از پیامبران و امامان معصوم (ع) ما کشاورز و باغدار بودند و خود با دست خود به کاشت و برداشت درختان اقدام می کردند و به این وسیله در عمران و آبادانی زمینی که خداوند به آن امر فرموده اهتمام می ورزیدند.

عباسی تصریح کرد: درختان نبض زمین هستند و مایه حیات انسان و حیوان و حتی بعضی از گیاهان، برای اینکه درختان با جذب گازهای سمی از جمله دی اکسید کربن و تولید اکسیژن که یکی از اساسی ترین نیازهای حیات انسان و حیوان است که باعث دوام حیات انسان و سلامت چرخه طبیعت می شوند.

علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک  خاطرنشان کرد: خداوند متعال سرنوشت بشر را به گونه ی رقم زده که در دامن طبیعت رشد کند و به طور کامل به آن وابسته و نیازمند باشد و متقابلاً طبیعت را نیز طوری آفرید که در خدمت انسان قرار گیرد و نیازهای انسان و آرامش، لذّت و شادی را برایشان به ارمغان آورد.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=53937