کد خبر:60040 | ۱۳:۱۹:۰۳ - دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶ هکتار اراضی ملی در سرزه سیریک رفع تصرف شد
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک گفت: ۱۶ هکتار از اراضی ملی تصرف شده در روستای سرزه از توابع بخش مرکزی سیریک با دستور مقام قضائی رفع تصرف شد.

عنایت الله شعبانی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی سیریک افزود: ارزش زمین های رفع تصرف شده را بیش از ۸ میلیارد ریال اعلام کرد .

وی اظهار کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون بیش ۲۳۰ هکتار از اراضی ملی که مورد تصرف افراد زمین خوار و متخلف قرار گرفته، جهت صدور حکم مقام قضائی در دست بررسی است.

شعبانی افزود: متخلف بدون در نظر گرفتن  اصل ۴۵ قانون اساسی و عدم رعایت مواد ۱ و ۲ قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع اقدام به تخریب و تصرف و حصارکشی  اراضی ملی منطقه کرده اند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک یادآور شد: براساس ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی فرد یا افرادی که نسبت به خلع ید از اراضی ملی مرتکب شوند به استناد ماده ۴۶ و ۵۲ قانون مجازات اسلامی  مصوب ۱۳۹۲  به مدت یک سال حبس محکوم می شوند.

این مسئول اضافه کرد: همشهریان بزرگوار می توانند در صورت  مشاهده هر گونه تخلف احتمالی درخصوص اراضی ملی، قطع درختان و برداشت های غیر مجاز با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با تماس رایگان ۱۵۰۴ و ۷۶۴۲۳۷۴۴۵۴یگان حفاظت مستقر در منابع طبیعی که به صورت شبانه روزی آماده دریافت و پاسخگویی است تماس حاصل نمایند و منابع طبیعی را در جهت حراست و حفاظت اموال عمومی و بیت المال کمک نمایند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک یاد آور شد: از نیروهای خدوم و پرتلاش انتظامی و دادگستری شهرستان سیریک که در راستای حفاظت و حراست از اموال ملی و بیت المال همراهی و پشتیبانی می کنند نهایت سپاسگذاری داریم.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=60040