کد خبر:54113 | ۱۰:۱۲:۰۲ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۱ تن مواد غذایی فاسد در سیریک معدوم شد
رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک افزود: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز و حفظ سلامت و امنیت شهروندان ۱۱ تن انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در شهرستان سیریک معدوم شد.

مجتبی رهدور رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی  گفت: محموله معدوم شد شامل فرآوردهای خام دامی گوشت قرمز، مرغ و ماهی بوده که با استفاده از آزمایش و بازرسی ها و مشاهدات عینی روئیت شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون  بازرسی های زیادی از  سردخانه های عمل آوری  ،مرغداری ها ، مزارع پرورش میگو، مراکز تکثیر، مرغ فروشی ها و اماکن عرصه های  فرآوردهای خام  دامی به منظور رعایت نکات بهداشتی صورت گرفته است.

رهدور ابراز کرد:در راستای کنترل کیفیت مواد غذایی بویژه در بخش های آبزیان، گوشت سفید و قرمز بعلت  شرایط نگهداری و سرعت فاسد شدن این مواد غذایی  و همچنین مقابله با بیماری هایی که از این طریق به انسان مبتلا می شود ضر ورت نظارت و نمونه برداری از آنها بسیار مهم و در دستور کار دامپزشکی قرار دارد و در ایام نوروزی این طرح در قالب گشت های مشترک و تخصصی بیشتر خواهد شد.

این مسئول یادآور شد: شهروندان و همشهریان عزیز می توانند در صورت مشاهده و یا مشکوک بودن به محموله های غذایی در شهرستان  با سامانه ۱۵۱۲ و شماره تلفن ۰۷۶۴۲۳۷۴۷۴۵ تماس حاصل نمایند تا از سلامت و امنیت مواد غذایی اطمینان داشته باشند.

رهدور بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری cchf  در سطح جامعه بعلت ورود احشام و گوشت های قاچاق و لزوم اهمیت توجه و رعایت نکات ایمنی و بهداشتی برای تضمن سلامت مردم  جا دارد همه مردم با همراه مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی نسبت به کنترل و جلوگیری و افزایش آگاهی به خانواده ها اهتمام و توجه ویژه ای  داشته باشند.

رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک  اضافه کرد: برخورداری شهرستان سیریک  از دریا و نوار ساحلی زیاد و همسایگی نزدیک با کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین تردد اتباع و ورود احشام قاچاقی و غیر بهداشتی از پاکستان و افغانستان باعث بروز  برخی بیماری ها و مشکلات  اجتماعی برای مردم شده است که لزوم تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای فرآوردهای خام دامی در ایام نوروز بسیار مهم برشمرد.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=54113