کد خبر:53850 | ۱۰:۴۶:۲۸ - سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گلزار شهدای گمنام شهر بندر سیریک ساماندهی می شود
فرماندار شهرستان سیریک گفت:طرح جامع ساماندهی گلزار شهدای شهرستان طراحی و ترسیم شده که در این طرح فضای سبز، فضای بازی کودکان ، فضای فرهنگی ، فضای ورزشی و دیگر فضاهای فرهنگی و مذهبی برای خانوادها در نظر گرفته شده که انشاالله مورد رضای خداوند متعال ، شهدا و مردم شهرستان قرار بگیرد.

به گزارش آذینی ، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک در جلسه ساماندهی گلزار شهدای گنمام شهرستان سیریک افزود: در تمام جوامع بشری، ارزش هایی وجود دارد که بنیان اصلی فرهنگ آن جامعه را شکل می دهند و اهـمیت و جایگاه این ارزش ها به گونه ای است که هـر ملّتی، هـویّت و حیات اجتماعی و سیاسی خـود را در پای بندی و احترام به آنها و انتقال کامل آن به نسل های آینده می داند.

پرتابیان بیان کرد:سرزمین پاک ایران نیز بیش از هر جای دیگر، مفتخر به داشتن ارزش های والا و اصیلی است که نمونه ی آن را در کمتر جایی می توان یافت”فرهنگ ایثار و شهادت” یکی از ارزش ها است که هم زمان با تاریخ این سرزمین شکل گرفته و همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

وی اظهار کرد: در مکتب توحید آن چیزی دارای ارزش و ماندگاری است که در راه خدا و برای خدا شکل گیرد. هر مقدار از عمر انسان که برای خدا صرف شود. هر کاری که برای خدا انجام گیرد، مالی که در این راه هزینه شود. از ارزش واقعی و ماندگاری برخوردار است و در این راستا هرچه انجام کاری برای خدا سخت تر و نیت خالص تر باشد ارزش و اثر آن بیشتر است. بنابراین هرگونه اهتمام و تلاش در راه خدا مصداق جهاد فی سبیل اللّه است.

پرتابیان با بیان اینکه شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی ،عزت و سربلندی هستند تصریح کرد:هرچه در دنیا داریم از شهدا داریم ونباید اجازه دهیم ملاک و ارزشهای ما متفاوت با ملاک و ارزشهای انقلاب ،شهدا و مقام معظم رهبری باشد.

امام جمعه شهرستان سیریک نیز گفت: شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی است. شهادت اوج کمال انسان است.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: درک مقام شهید از توان و ظرفیت فهم ما خارج است و تنها منبع وحی الهی است که شمه ای از این مقام را برای ما بازگو فرموده است: برای کسانی که در راه خدا کشته می شوند نگویید مردگانند ،بلکه آنها زنده اند، لکن شما درک نمی کنید.

این جلسه با حضور فرماندار سیریک ، امام جمعه شهرستان ، جمالدینی بخشدار مرکزی سیریک ، سروان پاسدار حکمیان جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ، کمالی شهردار بندر سیریک ، مهندس صالحی جانشین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، مهندس جمعه برق رئیس برق ، مهندس دادی زاده مدیر آبفای روستایی،کریمی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ترکمانی معاون اداره آموزش و پرورش، حیدری راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ، فولادی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، خانم رئیسی نماینده بانوان شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری سیریک برگزار شد.

انتهای پیام/ق

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=53850