خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۷/۱۶ ۱۹:۲۷
شناسه خبر : 57566

گرامیداشت روز جهانی کودک در سواحل شهرستان سیریک

امروز کودکان شهرستان سیریک* در سواحل ماسه ای و بکر مکران و در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس همراه با والدین با تجمع در پارک ساحلی با شور و هیجان وصف نشدنی در حالیکه بادکنک ها و پرچم سه رنگ و زیبای جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند با خواندن اشعاری زیبا و اجرای برنامه های شاد و مفرح با دوچرخه سواری ، دو و میدانی،ساحل نوردی این روز را گرامی داشتند. ...

به گزارش آذینی،امروز کودکان شهرستان سیریک* در سواحل ماسه ای و بکر مکران و در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس همراه با والدین با تجمع در پارک ساحلی با شور و هیجان وصف نشدنی در حالیکه بادکنک ها و پرچم سه رنگ و زیبای جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند با خواندن اشعاری زیبا و اجرای برنامه های شاد و مفرح با دوچرخه سواری ، دو و میدانی،ساحل نوردی این روز را گرامی داشتند.

*۱۶مهرماه در ایران بعنوان روز کودک نامگذاری شده* و این روز بهانه‌ای برای اهمیتِ به کودکان و توجه به تحصیل و تربیت کودکان است.

*اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی،هنری ،ورزشی برای کودکان در مناسبت های ملی* ، ضمن تقویت روحیه کودکان ،زمینه ایجاد نشاط و شادابی ، موجب تجسم خاطرات خوش و به یادماندنی در ذهن کودکان می شود.

*روز جهانی کودک،* در حقیقت روز بزرگداشت کودک و کودکی ، نیک سرشتی انسان و اهمیت دادن به این پاکی و معصومیت است که جا دارد از همه عوامل برپایی چنین مراسمی برای آینده گان جامعه تقدیر کرد.

*دروان کودکی در زندگی انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است* در این دوران می توان بنای یک زندگی سالم و سودمند را پی ریزی کرد و از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کرد لذا باید والدین و مربیان تربیتی این دوران را برای کودکان جدی بگیرند.

*لازم به یاد آوری است این مراسم به همت فرمانداری شهرستان سیریک* ،بخشداری مرکزی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ورزش و جوانان،شهرداری بندر سیریک امور بانوان شهرستان ،آموزش و پرورش ، اداره بهزیستی،فرهنگ و ارشاد اسلامی،شبکه بهداشت و درمان،شورای اسلامی شهر و… برگزار شد.
انتهای پیام/ق