کد خبر:56414 | ۹:۳۲:۱۱ - یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیریک شهری بدون متکدی /کاهش معضلات اجتماعی ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم مردم جامعه دارد
جلسه کار گروه فرهنگی اجتماعی شهرستان سیریک به ریاست عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک با حضور امام جمعه موقت شهرستان و سایر اعضای در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش آذینی ،سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک گفت: یکی از اهداف اصلی برگزاری جلسات این است که ما در مسیر حرکت کنیم تا جامعه ای سالم داشته باشیم و اگر امروز شهرستان سیریکی شهری بدون متکدی، فاقد مکانی برای عرضه مواد دخانی و داشتن انسان هایی خیر و نیکوکار است بعلت ارتقای جایگاه فرهنگی مردم است.

عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: مسئولان باید اهتمام و توجه ویژه ای به ارتقای کمی و کیفی وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان در عمل داشته باشند.

وی اظهار کرد: مدینه فاضله یکی از خواسته جامعه بشری است که به دنبال جامعه ای با صفا و عاری از معضلات بوده است و نبی مکرم اسلام ، انبیا و اوصیای الهی آنرا برای بشریت سفارش و دنبال می کردند.

پرتابیان با اشاره به اینکه اگر امروز ما در جامعه با شرایط ایده آل مناسب فاصله داریم می توانیم با انجام وظایف و تکالیفی که بر عهده داریم بعلت کسور موجه و غیر موجه آنها را جبران و اصلاح کنیم اظهار کرد: اگر جامعه نسبت به منکرات بی تفاوت باشد و حریم و حرمت ها شکسته شود زمینه گسترش فساد و رواج عادی گناه در جامعه بیشتر و عادت می شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک ابراز کرد: طلاق یکی از منکرات جامعه است اعتیاد نیز یکی از منکراتی است که زمینه سازی بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه است و در مقابل تسریع در روند برقراری پیوند ازدواج آسان جوانان در جامعه راهی مناسب برای مقابله با معضلات اجتماعی است که یکی از وظایف همه ما مسئولان در جامعه اسلامی ترویج و کمک به این سنت حسنه و الهی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: امروز باید ما مسئولان نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی و بلکه متفاوت تر از گذشته عمل کنیم و با برنامه ریزی منظم و منسجم با تشکیل کارگروههای تخصصی عملی و جامع برای اثر گذاری در بحث مسائل فرهنگی و اجتماعی وارد میدان شویم.

عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری سیریک یادآور شد: مسائل باید ریز دیده و عمل شود برای اینکه کلی گویی نتیجه مثبتی نخواهد داشت نباید به وضعیت فعلی  راضی باشیم و هدف و نیت ما باید خروجی مطلوب و اثر گذار از یک مجموعه باشد و مسئولیت ها را برای خدمت باید جدی بگیریم.

سرپرست فرمانداری سیریک خاطرنشان کرد: توجه به آموزه های دینی ، استفاده از تجربه های جوامع موفق دیگر در برنامه ریزی و اجرای کارها ، استفاده از  ائمه جمعه و جماعت ، علما و نخبگان ،شوراهای اسلامی و دهیاران، معتمدین ، ریش سفیدان از دیگر  عوامل موثر و مثبت کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک نیز ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار شهرستان سیریک بخاطر اهمیت به نظم در اجرای برنامه ها و جلسات و داشتن همت و پشتکار واقعی و دلسوز بودن در خدمت به رفع مسائل و مشکلات مردم شهرستان سیریک گفت: اگر مسئول در بدنه جامعه اسلامی نسبت به مسئولیتش متعهد و خدمتگزار باشد راه رسیدن به موفقیت و پیروزی قطعا عملی است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک اضافه کرد: ریشه معضلات اجتماعی را در سه بحث فرهنگی ، بحث اجتماعی و اقتصادی بیان کرد

وی تصریح کرد: کاهش روحیه معنویت در بنیان خانواده ها ، عدم نظارت خانواده ها و مهارت خانواده ها در کنترل فرزندان و عدم داشتن امتداد در برنامه های فرهنگی اثر گذار و عدم داشتن توانایی لازم در تامین معیشت از دیگر عوامل بروز معضلات اجتماعی در جامعه برشمرد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=56414