کد خبر:65589 | 1:44:31 - یکشنبه 20 سپتامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سیریک :
چهارمین محموله صادراتی کالاهای غیر نفتی سیریک راهی عمان شد
فرماندار شهرستان سیریک گفت: چهارمین محموله صادراتی کالاهای غیر نفتی در قالب چند فروند لنج از مجتمع بندری سیریک به کشور عمان صادر شد.

احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی شهرستان سیریک افزود: این محموله صادراتی به وزن ۳۰۰ تن شامل میوه و تربار، آب معدنی ، سنگ فرش ،خشکبار ، کنسروجات، حبوبات ، کاه و کلش به ارزش هفت میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان به بندر خصب کشور عمان صادر شد.

وی اظهار کرد:با توسعه مجتمع بندری شهرستان که در حال تکمیل است بیش از ۵۰۰ فعال اقتصادی در بخش صادرات و واردات کالاهای غیر نفتی ، ملوانی ، بارزگانی و تجاری مشغول فعالیت می باشند که امیدواریم با افزایش مقدار صادرات ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان و بومیان منظقه ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد.

جمالدینی اضافه کرد: با توجه به اینکه اسکله چند منظوره شهر بندر سیریک دومین اسکله بزرگ هرمزگان بعد از اسکله شهید رجایی بندرعباس می باشد  قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی کشور در بخش صادرات کالاهای غیر نفتی برخوردار است.

فرماندار سیریک یادآور شد: خوشبختانه با عتایت استاندار محترم و همکاری اداره بنادر و دریانوردی و گمرگ استان هم امکانات و تجهیزات برای رونق تخلیه و بارگیری کالاها  در این مجتمع بندری وجود دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اضافه کرد: با احداث و تکمیل اسلکه ۱۰۴ متری در مجتمع بندری سیریک زمینه شکوفایی و رونق اقتصادی در بخش های صادرات، واردات و گردشگری شکوفا تر و احیا می شود.

شهرستان ۴۵ هزار نفری سیریک در ۱۷۵ کیلومتری شرق استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=65589