کد خبر:57010 | ۱۱:۴۴:۱۴ - سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت یک میلیاردی زکات مردم سیریک /احیای زکات یعنی شکوفایی اقتصادی جامعه اسلامی است
سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک گفت: مردم شهرستان سیریک در ۶ ماهه سال جاری بیش از یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال زکات پرداخت کردند.

به گزارش آذینی ،عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در جلسه شورای زکات شهرستان افزود: زکات های جمع آوری شده میان بیش از۳۵۰ خانوار نیازمند تحت حمایت و پوشش کمیته امداد شهرستان سیریک به منظور تامین معیشت، هزینه درمان ، تعمیر مسکن ، خرید لوازم مسکن افراد بی بضاعت پرداخت شده است.

وی افزود: از محل طرح زکات تاکنون در شهرستان سیریک ۳ باب خانه بهداشت، ۳ باب مسجد ، یک پل دسترسی مردم، ۵ باب منزل مسکونی  و غسالخانه  در سطح روستاها و شهرهای شهرستان احداث شده است.

پرتابیان ابراز کرد: زکات یکی از ارکان دین مبین اسلام است و بر هر مسلمانی واجب می باشد و یکی از اهداف اسلام این است که با پرداخت زکات فقر زدایی در جامعه صورت گیرد.

نماینه عالی دولت در شهرستان سیریک با بیان اینکه فرهنگ ارتقای زکات باید در جامعه اسلامی ترویج و گسترش یابد اظهار کرد: همه ما موظیم در زمینه جذب کمک های زکات همکاری لازم داشته باشیم برای اینکه زکات حق فقراست که در دست اغنیاست.

پرتابیان یادآور شد: اگر فرهنگ پرداخت زکات در میان ما مسلمانان به درستی احیا و اجرا شود یقیننا بخش های  اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و هیچ نیازمند مستحق و تهی دستی در جامعه باقی نخواهد ماند و در رشد و توسعه جامعه اسلامی  تسریع خواهد شد.

امام جمعه شهرستان سیریک نیز گفت:در شان و فضیلت زکات همین بس که در کنار نماز قرار داده شده است این نشان از آن است که خداوند متعال جایگاه و  پاداش عظیمی برای زکات دهنده گان در نظر گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد: فلسفه زکات بسیار بالاست و امروز متاسفانه باید تاسف خورد که هنور ما نتوانستیم در جامعه اسلامی جایگاه و اهمیت زکات را بدرستی میان مردم  جا بندازیم.

وی خاطرنشان کرد: باید در سطح جامعه تلاش و فرهنگی سازی کرد تا نه تنها افراد سرمایه دار و اغنیا، بلکه همه زکات پرداخت کنند، زکات جزء شعائر اسلامی  است یعنی نماد اسلام است و واجب است ما مسلمانان نسبت به اجرای همه دستورات خداوند جامع عمل بپوشانیم.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری افزود: کسی که اهل تقوای الهی است باید نسبت به ترویج و ارتقای فرهنگ و گسترش شعائر اسلامی احساس وظیفه و تکلیف کند و در حکومت اسلامی همه باید احساس مسئولیت داشته باشند تا در برافراشته شدن قله های موفقیت اسلام در جامعه سهیم باشند.

از جمعیت ۴۵ هزار نفری شهرستان سیریک حدود۲ هزار خانوار  و ۵ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان قرار دارند.

انتهای پیام/ق

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=57010