خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۰۸/۱۵ ۲۱:۵۲
شناسه خبر : 60135

واگذاری اعتبار ۱۱ میلیاردی به دهیاریهای سیریک/رشد و توسعه متوازن روستاها در سیریک

فرماندار شهرستان سیریک گفت: 11 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ارزش افزوده برای اجرای کارهای عمرانی به دهیاری های بخش مرکزی شهرستان سیریک واگذار شد. ...

به گزارش آذینی ،احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰طرح و پروژه عمرانی در بخش های آموزشی، برق، راهداری، طرح هادی، بهسازی و روشنایی معابر، بوستان و پارک روستایی، خانه قرآنی و گردشگری با پیشرفت ۵۰ درصدی در حال اجراست.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد: بدون تردید خدمت به بندگان خدا یک ارزش والای اسلامی و اخلاقی می‌باشد که همه مدیران ادارات و نهادهای شهرستان سیریک اعم از دهیاران و شوراهای اسلامی برای ارائه خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.

جمالدینی اضافه کرد: شهرستان سیریک دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای در بخش‌های دریایی شامل گردشگری، صادرات و واردات، آبزی‌پروری، توسعه و رونق پرورش لارو و تکثیر میگو و مزارع پرورش میگو، توسعه محصولات کشاورزی به ویژه صیفی و سبزیجات و برخورداری از موقعیت استراتژیکی این شهرستان را در جایگاه شاخص اقتصادی و اجتماعی مناسب و خاصی قرار داده است که با مشارکت و عملکرد خوب، بویژه دهیاران زحمتکش و دلسوز نقشی تاثیر گذار در توسعه و رشد اقتصادی شهرستان به دنبال خواهد داشت.

فرماندار شهرستان سیریک بیان کرد: محرومیت زدایی ، کم کردن فاصله طبقاتی با ایجاد اشتغال و رونق  کسب و کار و تولید محصولات کشاورزی و دامداری در کنار صنایع تبدیلی کوچک از مهمترین اهداف در روستا ها و مناطق کم جمعیت باشد.

وی یادآور شد: دهیاران  تنها به اعتبارات دولتی و مجموعه استانداری اکتفا نکنند و برای رونق و پیشبرد اهداف کوتاه و بلند مدت خود از ظرفیت های مردمی و خیرین استفاده و به سمت درآمد زایی و خودکفایی  گام بردارند و منتظر واگذاری اعتبارات محدود دولتی نباشد.

شهرستان ۴۵ هزار نفری سیریک دارای ۶۳ دهیاری است که تعداد ۴۸ دهیاری در بخش مرکزی شهرستان وجود دارد .

 

انتهای پیام/ق