کد خبر:56970 | ۱:۲۰:۵۵ - دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همایش همیاران طبیعت درروستای کندال سیریک
بمناسبت ۲۷ خرداد ماه سالروز مقابله با بیابان زدایی مراسم گاشت نهال، همایش دهیاران و شوراهای اسلامی و دست اندارکاران صندوق توسعه ملی ، اردوی آموزشی و تسهیلگری مبازه با بیابان زایی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ، انجمن های مردم نهاد با کشت نهال ، توزیع بسته های آموزشی همیار طبیعت در روستای کندال از توابع بخش بمانی شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش آذینی ، سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در این مراسم گفت: با توجه به اینکه شهرستان سیریک یک شهرستان بیابانی است واگذاری اراضی بیابانی به مردم و سازمان های مردم نهادها برای مقابله با بیابان زدایی نقش مهم برای احیا و توسعه جنگل کاری دارد.

احمد جمالدینی سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: دریا  ظرفیتی مهم و استراتژیک برای تامین آب و توسعه و احیا زمین های بایر و اراضی بیابانی و جنگلی شهرستان سیریک است که  با توجه به کمبود بارش در شهرستان بتوانیم از این موهبت الهی با برنامه ریزی برای توسعه و احیای مراتع و جنگل و اراضی کشاورزی و باغی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: جنگل ها و مراتع نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا و جذب گازهای سمی دارند پس دقت کنیم با یک لحظه سهل انگاری موجب سوختن و یا نابودی سرمایه ملی متعلق به خودمان و نسل های آینده نشویم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان نیز گفت: استان هرمزگان یکی از هفت استان بیابانی کشور می باشد که دارای سطح بیابانی یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار و حدود ۳۱۸ هزار هکتار اراضی بیابانی  در ۲۸ کانون فرسایش بادی قرار دارد.

امید ذاکری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان افزود: استان هرمزگان دارای یک میلیون پوشش جنگلی و  بیش از ۴ میلیون پوشش مرتعی است  که همه اینها در راستای حفاظت و ایجاد پوشش گیاهی و مقابله با فرسایش بادی نقش مهم و تاثیر گذار دارد.

وی گفت: برای مقابله با کانون های فرسایش بادی و مقابله با بیان زایی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیش از ۳۰ هزار هکتار نهال کاری را با هدف تثبت شن های روان ، ایجاد پایدار زیستی و تعادل اکوئو لوژیکی در سطح استان هرمزگان انجام داده است.

ذاکری اضافه کرد: برای حفاظت از  سکونت گاها و تقویت پوشش گیاهی و مرتعی و مقابله با بیان زایی در سطح استان تاکنون بیش از ۹ هزار هکتار مالچ پاشی و بیش از ۶۰ کیلومتر بادشکن زنده  صورت گرفته است.

لازم به یادآوری است این مراسم با حضور احمد جمالدینی سرپرست فرمانداری سیریک ، امید ذاکری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ، بیژنی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، سنجری بخشدار بمانی ، آیت الله پیر آراسته شهردار بندر کوهستک ، هیبتی امام جمعه اهل سنت روستای کندال ، شورای اسلامی و دهیار روستای کندال جمعی از مردم روستای کندال و سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=56970