کد خبر:60714 | ۱۱:۲۱:۴۵ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همایش علمی مدرسه مطلوب ایرانی در سیریک برگزار شد
به گزارش آذینی، دکتر مصطفی قادری در این همایش که جمعی از مدیران و معلمان مدارس شهرستان سیریک حضور داشتند، به بررسی روند تاریخی مدارس کشور پرداخت و از مدارس رشدیه به عنوان مدارس پیشرو در آموزش و پرورش مدرن نام برد. وی خاطرنشان کرد: مدارس رشیدیه موجب شکل گیری نظام جدیدی از آموزش و […]

به گزارش آذینی، دکتر مصطفی قادری در این همایش که جمعی از مدیران و معلمان مدارس شهرستان سیریک حضور داشتند، به بررسی روند تاریخی مدارس کشور پرداخت و از مدارس رشدیه به عنوان مدارس پیشرو در آموزش و پرورش مدرن نام برد.
وی خاطرنشان کرد: مدارس رشیدیه موجب شکل گیری نظام جدیدی از آموزش و پرورش در ایران شد

نایب رئیس انجمن مطالعات برنامه درسی ایران در ادامه ویژگی های مدارس مدرن در ایران را تبیین کرد و گفت: زمانی مدارس ایرانی مطلوب خواهد شد که اداره مدارس در اختیار والدین، معلمان و متخصصان تعلیم و تربیت باشد.

حدکتر قادری در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به موضوع بحث برانگیز کنکور زد و اظهار کرد: مسئله کنکنو، آموزش و پرورش را از هدف اصلی خود دور کرده است.

وی تاکید کرد: برای برون رفت از وضعیت کنونی کنکور، نیازمند تدبیر و چاره اندیشی مسئولان نظام آموزشی هستیم.

برپایه این گزارش؛ شرکت کنندگان در این همایش سئولات مختلفی را در رابطه با مدرسه مطلوب ایرانی مطرح کردند که دانشیار دانشگاه علامه به آنها پاسخ داد.

همایش علمی مدرسه مطلوب ایرانی به همت انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان و با همکاری اداره آموزش و پرورش سیریک در سالن غدیر این شهر برگزار شد.

مجوز راه‌اندازی شعبه هرمزگان بیست و سوم اسفندماه سال ۹۵ به تصویب هئیت مدیره انجمن مطالعات برنامه‌ریزی درسی ایران رسید و این شعبه از سال ۹۶ فعالیت‌های خود را در راستای اهداف انجمن در استان هرمزگان آغاز کرد.

گفتنی است؛ انجمن مطالعات برنامه درسی ایران شعبه هرمزگان به منظور برگزاری نشست‌ها، همایش‌های علمی و تخصصی، چاپ خبرنامه، برگزاری کارگاه‌ها، همایش ها، نشست ها و دوره‌های آموزشی و تهیه و ارائه طرح‌های پژوهشی در سطح استان هرمزگان راه اندازی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=60714