کد خبر:59071 | ۱۱:۰۹:۵۰ - سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همایش علمای شیعه و سنی شرق استان در سیریک +تصاویر
همایش مشترک علمای اهل سنت و تشیع شرق هرمزگان با حضور ۳۰۰ نفر از علما و روحانیون شرق هرمزگان با محوریت اهل بیت محور وحدت در سالن غدیر شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش آذینی ، در این همایش امام جمعه شهرستان سیریک گفت: امروز نقش وحدت بر کسی پوشیده نیست و براساس فتوای مقام معظم رهبری توهین و اهانت به مقدسات اهل سنت حرام است و باید همگی به اعتقادات همدیگر احترام بگذاریم .

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: امروز همه باید نسبت به خطر نفوذ دشمنان و جهان استکبار حساس باشیم برای اینکه امروز جهان استکبار سعی دارد با شعارهای زیبا و عوام فریبانه وحدت و اتحاد جهان اسلام بویژه میان اهل تسنن و تشیع تفرقه و اختلاف بیاندازد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان نیز گفت: وحدت باید عملی باشد ونقش علما و روحانیون اهل سنت و تشیع در این خصوص بسیار حساس و حیاتی است و ما بعنوان کسانی که مروج علوم و فرهنگ قرآنی هستیم گفتار و عملمان در سطح جامعه برای مردم مهم و تاثیر گذار است.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر انصاری راد مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان افزود: وحدت آن نیست که یک مسلمان شیعه سنی و یک مسلمان سنی شیعه شود بلکه وظیفه اصلی ما در این شرایط حساس پرهیز از دامن زدن به مباحث تفرقه انگیز و چنگ زدن به مشترکات اسلامی که موجب همدلی و انسجام اسلامی است عمل کنیم.

 

وی تصریح کرد:  دشمنان و در راس آن جهان استکبار به دنبال ایجاد اختلاف و تنش در میان امت اسلامی است و ظهور و پیدایش وهابیت ، سلفیت و داعش حاصل هزینه های سنی امریکایی و شیعه انگلیسی است که باید امروز علما و روحانیون شیعه و سنی بعنوان سردمداران و منادیان وحدت با عمل در انسجام، اخوت و وحدت و بیداری اسلامی و نقش برجسته ای که دارند در راستای حفظ و تحکیم آن عمل کنند.

 

امام جمعه اهل سنت شهر بندر عباس در این همایش نیز گفت: امروز بهترین نمونه و شخصیت وحدت در جامعه اسلامی شخصیت ساده و برجسته مقام معظم رهبری است که با عمل به دستورات قرآن و سنت و سیره نبی مکرم اسلام و ائمه و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برای برقراری وحدت و همدلی و انسجام اسلامی ایران و جهان اسلامی مدیریت و رهبری می کند و علیرغم همه دسیسه ها بر نقشه های دشمنان پیروز شده است.

 

سید عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت شهر بندر عباس افزود: امروز حکم دست اسلام است و دشمن تمام سعی و تلاش دارد رفع دستورات دینی و اسلامی را در جوامع اسلامی پیاده کند که برای غلبه بر جهان استکبار بهترین و مهمترین شیوه عمل به قرآن و دستورات الهی است.

 

وی خاطرنشان کرد: باید از دین مواظبت کرد افراط و تفریط برای اسلام بسیار خطرناک است و دستورات اسلام بر مبنای افراط و تفریط نیست و همه فرقه های اسلامی قابل احترام هستند بهترین سنی و شیعه ، شیعه و سنی متکی است .

 

شیخ سید عبدالباعث قتالی گفت:اهل سنت ارادت خاصی به اهل بیت دارند و همواره در نمازها  و اذکار خود این بزرگواران و صحابه پیامبر  به نیکی یاد می کنند ، وحدت محبت می آورد و محبت ماندگاری برای جامعه ایجاد می کند و اگر ما انسان های مسلمان  زندگی را شیرین می خواهیم باید وحدت داشته باشیم و هدف اصلی دین اسلام برای وحدت ، اکرام و تکریم و باهم بودن و توحید است.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان نیز گفت: یکی از نشانه های مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برای سایر کشور های اسلامی الگو می باشد اتحاد و همبستگی میان سنی و شیعه است.

 

حجت الاسلام و المسلمین گرایلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان بیان کرد: علیرغم توطئه های دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان ، انقلاب اسلامی تحت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری با اقتدار کلیه توطئه ها را خنثی کرده و امروز مسلمانان شیعه و سنی در پرتو وحدت ، بیش از پیش با  انسجام و همدلی زندگی مسالمت آمیز و برادرانه ای دارند.

 

مشاور استاندار هرمزگان در امور اهل سنت نیز گفت: تفرقه همیشه منشا شکست و بدبختی و عقب افتادگی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسایی افزود: بهترین نماد و مصداق عملی وحدت در نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع مقدس است دفاع مقدسی که همه علمای شیعه و سنی و دیگر ادیان الهی در کشور با مشارکت و حضور در صحنه های جیهه جنگ و پشتیبانی  در برابر دشمنان ایستادگی کردند تا انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

 

وی اضافه کرد: در دفاع مقدس ما در برابر دشمن بیش از ۳۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم و بیش از ۱۰ هزار شهید اهل سنت در کشور داریم که برای دفاع از آرمان ها و ارزش های اسلام و انقلاب خون داده اند و این همه نشان از همبستگی و وحدت در کشور است.

 

مشاور استاندار هرمزگان در امور اهل سنت ابراز کرد: خداوند متعال برای هر قومی یک پیامبر فرستاد ولی حضرت محمد مصطفی (ص)را برای کل بشریت فرستاد تا همه انسان ها را به توحید، وحدت و باهم بودن و برقراری صلح و آرامش و پرهیز از اختلاف و دشمنی فرستاده است.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=59071