کد خبر:53826 | ۵:۰۳:۳۷ - یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هرمزگانی ها در بدنه دولت جایگاهی ندارد/ رئیس جمهور نحوه واگذاری آلومینوم المهدی را پیگیر شود
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با بیان اینکه از حتی یک هرمزگانی در بدنه دولت و وزیران جایگاهی ندارد،گفت: مردم هرمزگان منتظر رفع تبعیض های کنونی هستند.

به گزارش آذینی، شبکه اطلاع رسانی هرمز؛احمد مرادی، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم هرمزگان فقط به تصمیم گیری اکتفا نمی کنند، اظهار کرد: به دلیل بحران کم آبی و استفاده بیش از حد از سفره های آب زیر زمینی اکنون شاهد ایجاد فروچاله های بسیاری در نقاط مختلف استان هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با بیان اینکه از حتی یک هرمزگانی در بدنه دولت و وزیران جایگاهی ندارد، تصریح کرد: مردم هرمزگان منتظر رفع تبعیض های کنونی هستند.

مرادی بیان کرد: در قانون به مبحث جذب نیروهای بومی برای استخدام تاکید شده است اما عزم و اراده ای برای انجام این قانون در شرکت ها و دستگاه های اجرایی دیده نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور مجری اجرای قانون می باشد، گفت: چرا سهم مردم هرمزگان از مازاد درآمد بنا بر برنامه توسعه پرداخت نمی شود و حداقل انتظار مردم هرمزگان از رئیس جمهور این است که در حوزه بهداشت و درمان و آموزش کارهای بیشتری انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان افزود: نحوه واگذاری آلومینوم المهدی قطعا باید توسط رئیس جمهور پیگیری شود تا به وضوح رانت هایی که انجام می شود را ببینند.

وی ادامه داد:مراکز نفتی استان هرمزگان، مالیات خود را در استان های دیگر پرداخت می کنند.

مرادی گفت: بومیان از وضعیت زندگی در مناطق آزاد ناراضی هستند، زیرا علاوه بر اینکه باید برای زندگی در خانه خود عوارض پرداخت کنند،با وجود ظرفیت های مناطق آزاد از استخدام در شرکت ها سهمی ندارند.

وی با اشاره به اینکه کشتی سازی  توان ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی دارد،تصریح کرد: ارگان های سفارشات ساخت کشتی را از خارج کشور تامین می کنند در صورتی که سی هزار ملوان منتظر دریافت تسهیلات ته لنجی هستند ومالیات تا سقف سی میلیون می تواند چاره ساز باشد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان بیان کرد: در مناقصه ای که در شرکت نفت صورت گرفت فاز سوم یک شرکت بومی در استان هرمزگان حذف شد که این موضوع نیاز بررسی دارد.

مرادی با بیان اینکه انتقال آب خلیج فارس با صرف هزینه بسیار به سایر استان ها صحیح نبوده است، خاطر نشان کرد: نتیجه این موضوع قطعا نابودی محیط زیست و صنایع استان است که علت آن بی توجهی به طرح آمایش سرزمینی است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=53826