کد خبر:58751 | ۲:۱۵:۵۱ - جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدف غرب از مذاکره تضعییف مبانی انقلابی و به قول خودشان تغییر رفتار ایران است/اسرائیل باید هنوز در حالت ترس و انتظار کُشنده بماند تا جوابهای دیگر را دریافت کند
برخی مسئولین همچنان به اروپا خوش بین هستند که ان شاء الله خدا آنها را از خواب غفلت بیدار کند/هدف غرب از مذاکره تضعییف مبانی انقلابی و به قول خودشان تغییر رفتار ایران است/اسرائیل باید هنوز در حالت ترس و انتظار کُشنده بماند تا جوابهای دیگر را دریافت کند * امام باقر علیه السلام به […]

برخی مسئولین همچنان به اروپا خوش بین هستند که ان شاء الله خدا آنها را از خواب غفلت بیدار کند/هدف غرب از مذاکره تضعییف مبانی انقلابی و به قول خودشان تغییر رفتار ایران است/اسرائیل باید هنوز در حالت ترس و انتظار کُشنده بماند تا جوابهای دیگر را دریافت کند

* امام باقر علیه السلام به جابر فرمودند: « ای جابر! آیا کسی که ادعای شیعه بودن دارد، کافی است که فقط بگوید اهل بیت را دوست دارد؟!!! قسم به خدا! شیعه واقعی کسی است که تقوای الهی داشته باشد و خداوند را اطاعت کند.»
* مجالس اهل بیت علیهم السلام، راهی است تا با عنایت ایشان، بر تقوا و بندگی خود بیافزاییم، تا هرکس عمل ما را مشاهده کرد، مایه زینت اهل بیت علیهم السلام باشیم.

* مجلس عزاداری اهل بیت علیهم السلام ارزش زیادی دارد، ولی ممکن است دچار آفاتی شود که به برخی از آنها اشاره میکنیم:
۱) نباید ترویج معارف اهل بیت حاشیه ای شود،‌ بلکه منبر و روضه باید مهمترین برنامه هیئت باشد.
۲) در مداحی و تعزیه خوانی، دستورات شرعی کاملا رعایت شود و محبت امام حسین علیه السلام، مجوز گناه و زیرپاگذاشتن دستورات شرعی نیست.
۳) نظم و مسائل امنیتی و حقوق دیگران را باید رعایت کنیم و نباید مراسم تا پاسی از شب طول بکشد که هم موجب آزار دیگران شود و هم فریضه نماز صبح قضا شود.
۴) در مداحی و تعزیه خوانی شأن و حرمت اهل بیت حفظ شود و از الفاظ سبک و نامناسب با شأن آنها اجتناب شود.
روحانیون گرامی روستاها لازم است بر رعایت مسائل شرعی در هیئت نظارت کنند تا ان شاء‌ الله مجالس ما مورد رضایت اهل بیت علیهم السلام باشد.

* انقلاب ما با تأسی از مکتب عاشورا به وقوع پیوست و همیشه در همه زمان ها، مکتب عاشورا چراغ راه انقلاب بوده است. امروز هم عاشورا برای ما پیام دارد:
* مکتب عاشورا به ما یاد میدهد که سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و مستکبر در قاموس اسلام و اهل بیت جایی ندارد. امام حسین علیه السلام فرمود: «مثلی لایبایع مثله: هرکس در مسیر امام حسین باشد با هیچ حاکم ظالمی بیعت نخواهد کرد»
* امام حسین علیه السلام به ما یاد داد که ایستادگی در برابر دشمنان اسلام، همان طور که امام حسین علیه السلام هزینه داد، برای ما هم در عصر حاضر هزینه دارد. همان طور که ملت ایران در ۱۷ شهریور سال ۵۷ برای انقلاب خود هزینه دادند و توسط رژیم پهلوی در میدان شهدای تهران به خاک و خون کشیده شدند.
* مذاکره امام برای لغو تحریم و از روی نیاز نبود، بلکه سخنرانی امام برای اتمام حجت و دعوت به حق و نجات حتی یک انسان فریب خورده تا آخرین لحظات بود.
* امام حسین علیه السلام به ما یاد داد، سربلندی دنیا و آخرت مؤمنان در گروه مقاومت و پایداری است.

* بعد از خروج امریکا از برجام و عهد شکنی های اروپایی ها، مسئولین کشور تصمیم بر کاهش تعهدات برجامی گرفتند. این اقدام هرچند دیر، ولی شایسته تقدیر بود و امروز در آستانه گام سوم کاهش تعهدات هستیم.
هرچند دو گام قبلی میتوانست محکمتر برداشته شود تا اروپایی ها بیشتر متوجه اراده ایران شوند که ملت ایران حاضر به پذیرش برجام به هر قیمتی نیست. به هر حال انتظار این است که گام سوم محکمتر برداشته شود.
* از سوی دیگر، با توجه به عهد شکنی های اروپایی ها، دستگاه دیپلماسی نباید به لبخندها و مذاکرات تلفنی و وعده های بی پایه آنها اعتماد کنند و هرگونه وعده باید مکتوب و تضمین شده بشد، زیرا تجربه نشان داده است که آنها عملا کنار آمریکا هستند و به وعده های خود عمل نمیکنند. طرح کانال مالی اینتستکس که قرار بود فروش نفت ایران را تضمین کند، علیرغم اینکه هدف را تأمین نمیکند، باز هم از طرف اروپا اجرا نشد و نشان از عدم عزم جدی آنها دارد.

* نکته تأسف برانگیز این است که علیرغم همه بدعهدی اروپایی ها، برخی مسئولین همچنان به اروپا خوش بین هستند که ان شاء الله خدا آنها را از خواب غفلت بیدار کند.

* قرآن میفرماید که اگر به ظالمان تکیه کنید و به آنها تمایل پیدا کنید،‌در آتش اعتماد به آنها خواهید سوخت.
متأسفانه بخاطر روحیه سازش و کوتاه آمدن برخی مسئولین، کار را به آنجا رسانده که وزیر خارجه آمریکا با کمال وقاحت، برای مذاکره با ایران، شرط میگذارد که ایران باید دست از مبانی انقلابی بردارد. شتر در خواب بیند،‌ پنبه دانه! هیهات از اینکه ملت ایران دست از آرمانهای انقلابی خود بردارد.

* متأسفانه عده ای در داخل کشور جاهلانه یا عامدانه، سعی میکنند مذاکره با غرب را راه حل مشکلات کشور معرفی کنند، در حالی که هدف غرب از مذاکره تضعییف مبانی انقلابی و به قول خودشان تغییر رفتار ایران است.
کلید حل مشکلات کشور، خارج از این مرزها نیست، بلکه تکیه بر توان داخل و استفاده از ظرفیت های سرشار الهی است.

* تنها راه پیروزی بر استکبار، مقاومت و ایستادگی است. امروز به فضل الهی جریان مقاومت دست برتر را دارد.

*‌ حزب الله لبنان روز یکشنبه، در جواب ترور ناجوانمردانه دو جوان رزمنده حزب الله در سوریه، با موشک ضد تانک، یک خودروی نظامی اسرائیل را منهدم کرد و همه سرنشینان آن کشته یا زخمی شدند. این اولین جواب بود و اسرائیل باید هنوز در حالت ترس و انتظار کُشنده بماند تا جوابهای دیگر را دریافت کند.
* امروز به فضل الهی اقتدار و پیروزی های انصار الله یمن موجب شده که آمریکا به مذاکره مستقیم با آنها روی آورد که اینها نشان از تأثیر مقاومت و ایستادگی دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=58751