کد خبر:64057 | 3:19:15 - چهارشنبه 17 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در گفتگو با کارشناس مذهبی عنوان شد:
نهضت علمی امام صادق(ع) متوجه نیازهای مختلف زندگی بشری است
حجت الاسلام حسن زاده گفت: نهضت علمی امام صادق (ع) از یک طرف نهضت اسلامی است و ریشه در معارف اسلامی و آموزه های وحیانی دارد، چنانکه می بینیم استناد به قرآن یکی از خصوصیات بارز امام صادق (ع) در تعلیم و گسترش علم و از طرف دیگر کاربردی است و متوجه نیازهای مختلف زندگی بشری است.

به گزارش آذینی ، حجت الاسلام داریوش حسن زاده، کارشناس مسائل مذهبی هرمزگان درگفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: در فهم و مدل زندگی همواره باید مؤلفه های متعددی را در نظر داشت و در مورد آنان تامل و تدبر کرد که در این میان استفاده از آموزه های امام صادق(ع) و به طور کلی عمل به دستورات دین به عنوان الگویی بی مانند می تواند کاربردی باشد.

وی افزود: امام صادق علیه السلام احیاگر و مروج مذهب تشیع است و در سیره علمی و سبک زندگی ایشان می توان برخورد با مخالفان، راستگویی ان امام، بخشش امام صادق (ع) و همچنین دقت ایشان در کسب روزی حلال که را مشاهده کرد.

حجت الاسلام حسن زاده گفت:  نهضت علمی امام صادق (ع) از یک طرف نهضت اسلامی است و ریشه در معارف اسلامی و آموزه های وحیانی دارد، چنانکه می بینیم استناد به قرآن یکی از خصوصیات بارز امام صادق (ع) در تعلیم و گسترش علم و از طرف دیگر کاربردی است و متوجه نیازهای مختلف زندگی بشری است.

کارشناس مسائل مذهبی  عنوان کرد: با شناخت سیره  حضرت امام صادق علیه السلام  می توان در چگونه رسیدن به بالاترین مدال برای انسان که “مدال بندگی حضرت حق است ” گام های اساسی برداشت.

حجت الاسلام حسن زاده گفت: زندگی اعتقاد و باور به این کلید واژه است که آدمی باید خود را در خدمت بندگی خدا قرار دهد چرا که با این باور به صفات بندگان خدا متصف خواهد شد.

وی افزود:  یکی از الزامات تحقق جامعه دینی، شکل گیری سبک زندگی اسلامی منطبق با آموزه های اسلامی است.

این کارشناس مذهبی در ادامه تصریح کرد:  سبک زندگی، نشان دهنده مجموعه جهت گیری های ارزشی، هنجا رها، خواسته ها، تمایلات و شیوه های رفتاری جامعه است.

حسن زاده گفت:  اگر به سیره تربیتی امام صادق (ع) تعمق داشته باشیم خواهیم یافت که نشانگر توجه ایشان به تمامی ابعاد و ساحت های تربیتی ؛اعتقادی، عبادی،اخلاقی؛ اجتماعی، سیاسی،اقتصادی و علمی بوده است.

وی اضافه کرد:  به همین دلیل به عنوان اسوه حسنه، قول و فعل و تقریر ایشان می تواند الگوی مطلوبی برای شکل بخشی به سبک زندگی آحاد جامعه باشد.

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: متاسفانه دشمنان دین ساکت ننشستند و با تبلیغات سو و ضد دینی که شبانه روز در اتاق های فکر به کمک رسانه های که در اختیار دارند با ارائه الگوهای غلط سعی دارند پایه های دینی و اسلامی را از زندگی ها دور کنند که دین جایگاهی در زندگی فرد و اجتماعی افراد نداشته باشد.

حسن زاده گفت: باکم رنگ سازی معنویت در زندگی فردی و اجتماعی هدفشان است تا این که سبک زندگی اسلامی از زندگی ها دور شود و تفکرات و فرهنگ منحط غربی بر آن حاکم گردد.

وی عنوان کرد:  روایتی از امام صادق (ع) را بیش از صدها بار ان را مطالعه کردم و به ان اندیشیدم و هر گاه که که ان روایت را مورد مطالعه قرار دادم زوایا و ابعاد مختلفی از ان برایم روشن شد
در ان روایت امده بود:
“زندگی من بر چهار مبنا نهاده شده است، “یقین یافتم کاری که بر عهده من است را کس دیگری انجام نمی دهد پس تلاش فراوان کردم که کارهایم را خودم انجام دهم”،
“یقین یافتم که خداوند بر من آگاه است، پس حیا کردم که گناه کنم”، “یقین یافتم رزقی که مال من است به من می رسد و کسی قادر به تغییر آن نیست و به دست من این رزق می رسد و آرامش یافتم”
“یقین یافتم آخر کار همه مرگ است، پس آماده مرگ شدم”.

وی خاطرنشان کرد:  اگر بر اساس این روایت اگر ما به وظیفه خودمان عمل کنیم و این چهار فرماش را با دقت رعایت نماییم، به ضرس قاطع میگویم به سعادت دنیا و آخرت خواهیم رسید

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=64057