کد خبر:56708 | ۲:۲۶:۴۳ - جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هیچ عاقلی حاضر نیست بر سر مؤلفه های قدرت خود مذاکره کند/مسئولیت برجام برعهده شخص جناب آقای دکتر روحانی است/ اگر نمایندگان به وظایف قانونگذاری و نظارت خود درست عمل کنند، خیلی از مشکلات کشور برطرف خواهد شد
امام جمعه شهرستان سیریک گفت: یکی از جنبه های رفتاری، سبک زندگی اسلامی، دوری از تکلف در زندگی و تجمل گرایی است. گرایش به تجملات و دنیاطلبی به شدت مذموم است و زندگی را سخت میکند و مانع رسیدن به سعادت است.

به گزارش آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: ایران در برابر تهدیدهاى آمریکا نه تنها مذاکره را انتخاب نکرد، بلکه با قاطعیت با اتخاذ راهبرد مقاومت در برابر تهدیدهاى آمریکا ایستادگى کرد و در نهایت نیز آمریکا را وادار به عقب نشینى نمود و ترامپ از ادعای جنگ طلبانه خود کوتاه آمد. در واقع این میز مقاومت بود که آمریکا را از هرگونه اندیشیدن در مورد حمله به ایران بازداشت و نه میز مذاکره.

وی اظهار کرد: از توصیه های مهم مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به سبک زندگی اسلامی است و غربی ها تلاش می کنند که سبک زندگی منحط غربی را در میان مردم ما ترویج کنند.

حجت الاسلام حیدری بیان کرد: جمعه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر است که بعد از ۵۷۸ روز اشغال با مجاهدت جوانان در جریان عملیات بیت المقدس آزاد شد و دقیق ترین و حکیمانه ترین سخن درباره این حادثه بزرگ را امام فرمودند که « خرمشهر را خدا آزاد کرد » یعنی هرگاه مؤمنان با باور به وعده های الهی، مقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی کنند، نصرت الهی قطعی خواهد بود.

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: امروز هم همین است، هرگاه به وعده های الهی باور داشته باشیم و از هیاهوی دشمن نترسیم و مقاومت و ایستادگی کنیم، به نصرت الهی بر دشمن غلبه خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری یادآور شد: آمریکا در چند هفته گذشته با سر وصداى زیاد، خبر از اعزام ناوها و جنگندههاى خود به خلیج فارس براى جنگ با ایران را داد. رسانه های جنگ طلب خارجی و عمال داخلی آنها هم سعی در القای ترس جنگ در میان مردم و تضعیف اراده ها و کشاندن نظام به پای میز مذاکره را داشتند.

وی خاطرنشان کرد: هنوز یادمان نرفته است که در جریان دفاع مقدس، شهرهای ما را موشکباران میکردند و ما توان مقابله نداشتیم و همین دولتهای آمریکا و اروپا از صدام حمایت میکردند. آیا امروز میتوانیم بر سر مسئله دفاعی مذاکره کنیم و کوتاه بیاییم؟!! هیچ عاقلی حاضر نیست بر سر مؤلفه های قدرت خود مذاکره کند.

امام جمعه شهرستان سیریک اذعان کرد:  اگر مجلس کارآمد باشد، اگر نمایندگان به وظایف خود در قانونگذاری و نظارت به نحو احسن عمل کنند، اگر به واقع نماینده مردم باشند، نه نماینده حزب و جناح خاصی، خیلی از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری افزود: امروز مشکلات کشور فقط به گردن دولت نیست، بلکه بخشی از مشکلات کشور، به گردن مجلس است برای اینکه مجلس در امر رونق تولید و تسهیل کسب و کار اقدام جدی انجام نمیدهد چرا نظارت مناسبی نسبت به عملکرد دولت ندارند.

امام جمعه سیریک در ادامه گفت: بخشی از تقصیر برجام نیز به گردن، مجلس است اگر به خوبی نظارت و بررسی می کردند و در تصویب برجام عجله نمی کردند، این مشکلات پیش نمی امد مردم هم باید در انتخاب نمایندگان خویش دقت زیاد کنند، اگر کوتاهی کنیم مسئول هستیم.

این مسئول تصریح کرد: باید از نمایندگان مجلس مطالبه شفافیت بکنیم و تا زمانى که مجلس در تمام وجوه خود، از ابتداى نامزد شدن و رقابتهاى انتخاباتى تا طول دوره چهار ساله نمایندگى، شفاف عمل نکند، نمی توان امید زیادى به کارکرد آن و بازگشت مجلس به راس امور داشت.

امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: هدف از مذاکره برجام، رفع تحریم ها بود و دولت محترم هم با همین انگیزه، خوش بینانه وارد میدان مذاکره شد و حل مشکلات کشور حتی آب خوردن مردم، ازدواج جوانان و … را منوط به برجام کرد، با اینکه رهبر معظم انقلاب هشدارهای لازم را دادند و فرمودند که بنده به مذاکره خوش بین نیستم.

حجت الاسلام حیدری بیان کرد: بعد از بدعهدی آمریکا و خروج از برجام، دوباره مقام معظم رهبری شروطی را برای ادامه کار با اروپایی ها گذاشتند، ولی مع الأسف به آن شروط هم تا حالا عمل نشده است لذا امروز کسی نمیتواند مسئولیت برجام را بر عهده رهبری معظم انقلاب بیاندازد، بلکه همان طور که ریاست محترم جمهور بارها اعلام کرده اند، مسئولیت برجام برعهده شخص جناب آقای دکتر روحانی است در هر حال برجام تجربه ای شد که همه بدانند هرگونه مذاکره با امریکا و نوکران اروپایی آن، سم مهلک است و تنها گزینه صحیح، مقاومت و ایستادگی است.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: ان شاء‌ الله با حضور جهادی جوانان و به تعبیر مقام معظم رهبری با حضور (خوجوش و خودکار) توطئه های دشمنان ما خنثی خواهد شد و جوانان ما، زوال دشمنان بشریت یعنی تمدن منحط آمریکایی و زوال اسرائیل را خواهند دید.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=56708