کد خبر:55480 | ۵:۱۷:۳۰ - جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمازعید بندگی و قرب الهی در شور و شوق شیعه و سنی شهرستان سیریک + تصاویر
نماز عید سعید فطر در بیش از ۷۰ میعادگاه ،مصلی و مسجد شیعه و سنی شهرستان سیریک به امامت روحانیون و علمای شیعه و سنی و شرکت پرشور و گسترده مردم اعم از پیر و جوان ، زن و مرد ،کوچک و بزرگ در ساعات اولیه صبح برگزار شد.

به گزارش آذینی ،یکی از مهمترین اعمالی که مردم مسلمان شیعه و سنی در شهرستان سیریک انجام می دهند  قبل از خواندن نماز عید فطر حضور بر سر قبور مطهر شهداء، آرامستان ها و  قرائت فاتحه و عطر افشانی و غبارروبی  قبور مطهر و همه مردگان است که بعنوان یک سنت برای همه مردم این منطقه به یک فرهنگی و رسم و رسوم تبدیل شده است.

در ادامه همه مردم با شرکت در نماز عید و اقامه نماز و تبریک دسته جمعی همه مردان و زنان به یکدیگر از صبح تا غروب به دیدن اقوام ، بستگان و دوستان می روند و این مسئله تا سه روز به عنوان اعیاد خجسته عید سعید فطر در میان مردم شهرستان سیریک ادامه دارد.

عید سعید فطر یکی از مهمترین اعیاد بسیار خجسته و مبارکی است که میان مردم شیعه و اهل سنت شهرستان سیریک از اهمیت ویژه و خاصی نسبت به دیگر اعیاد برخوردار است و در آن بیشتر مردم لباس های نو، و خانه تکانی انجام می دهند و تا جایی که در توان باشد وسایل و اسباب مورد نیاز منزل را نو خریداری می کنند و بسیاری از امکانات افراد فقیر و تهی دست و بی بضاعت را با کمک یکدیگر تامین و مرتفع می کنند.

   

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55480