خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۰۹/۰۹ ۲۰:۳۶
شناسه خبر : 60726

نقش مهم اطلاع رسانی و آموزش در پیشگیری و کنترل بیماری ایدز در جامعه

به گزارش آذینی،مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سیریک با اشاره به هفته اطلاع رسانی ایدز(۹ لغایت ۱۵ آذرماه) با شعار جهانی” آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی؛ همه در یک کشتی نشسته ایم”، گفت: هفته اطلاع رسانی ایدز فرصت مناسبی برای آموزش و اطلاع رسانی در زمینه یکی از مهمترین بیماری های […] ...

به گزارش آذینی،مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سیریک با اشاره به هفته اطلاع رسانی ایدز(۹ لغایت ۱۵ آذرماه) با شعار جهانی” آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی؛ همه در یک کشتی نشسته ایم”، گفت: هفته اطلاع رسانی ایدز فرصت مناسبی برای آموزش و اطلاع رسانی در زمینه یکی از مهمترین بیماری های عفونی است.

دکتر عباس علیمراد با تاکید بر نقش مهم اطلاع رسانی و آموزش در پیشگیری و کنترل بیماری ایدز در جامعه، افزود: هفته اطلاع رسانی ایدز فرصتی مناسب برای پرداختن به این امر مهم و جلب حمایت سیاستگذران، مسئولان، نهادها و مردم جامعه برای حرکتی تاثیرگذار در جهت کنترل بیماری ایدز است.

دکتر علیمراد تصریح کرد: در این هفته باید حرکتی همسو درجهت اطلاع رسانی عمومی، جلب همیاری، بازتاب فعالیت های انجام شده، اجرای برنامه های ابتکاری جدید در راستای سیاست ها و برنامه های کشوری کنترل ایدز، همگام و همراه با سایر ادارات و نهادها برای سلامت جامعه گامی مهم برداریم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی و آشنایی هر چه بیشتر جامعه با بیماری ایدز و همچنین کنترل شیوع بیماری مهم ترین استراتژی برنامه پیشگیری از ایدز درکشور است.
انتهای پیام/ق