کد خبر:63889 | 4:12:53 - جمعه 5 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منطق مقاومت امام خمینی(ره) در رفتار و کلام مقام معظم رهبری ادامه دارد/ عدّه‌ای درصدد تحریف مواضع امام هستند
رئیسی گفت: سیره و روش منطق مقاومت امام خمینی(ره) در مقام معظم رهبری که دنباله‌رو ایشان هستند ادامه دارد و ما شاهدیم در برابر سیاست های نظام سلطه با تمام قاطعیت مانند امام ایستاده اند .

به گزارش آذینی ، حسین رئیسی، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز اظهار کرد: منطق مقاومت که یکی از شاخصه های مهم فرهنگ امام خمینی(ره) بود از همان ابتدای نهضت با مقاومت علیه رژیم شاهنشاهی آغاز شد.

وی افزود: در ماجرای کاپیتولاسیون وانجمن های ایالتی و ولایتی نمونه‌ای از این مقاومت های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.

رئیسی بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مواضع امام تغییر نکرد وی در برابر نامگذاری جمهوری اسلامی تاکید داشتند که نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر باشد.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امام(ره) در مقابل فشارهای استکبار در راس آنها آمریکای جنایتکار منطق مقاومت را در پیش گرفتند و توانستند هیمنه پوشالی آمریکا را به جهانیان نشان دهند.

رئیسی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) همواره به مسئله فلسطین اشغالی توجه داشتند گفت: نابودی رژیم جعلی صهیونیستی و بازگشت فلسطینیان به وطن آباو اجدادیشان از تاکیدات ایشان بوده است.

وی افزود: امام در دفاع مقدس تا زمانی که تا اخرین وجب از خاک جمهوری اسلامی از دشمن بعثی باز پس گرفته نشد به قطعنامه ی آتش بس رضایت ندادند.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس تصریح کرد: سیره و روش مقاومت امام خمینی(ره) در مقام معظم رهبری که دنباله‌رو ایشان هستند ادامه دارد و ما شاهدیم در برابر سیاست های نظام سلطه با تمام قاطعیت مانند امام خمینی ایستاده اند و در مسئله آرمان فلسطین بر محو رژیم جعلی اسرائیل، بازگشت فلسطینیان و تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی تاکید دارند.

رئیسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در تعامل با دنیا با تاکید بر مسئله عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی مورد توجه ایشان بوده است بیان کرد: در مسائل اقتصادی مفهوم جدیدی توسط ایشان وارد ادبیات اقتصادی دنیا شد به نام اقتصاد مقاومتی به این معنا که اقتصاد کشور باید به گونه‌ای ساماندهی شود که در برابر تکان های اقتصادی دنیا توان مقاومت و تاب آوری داشته و ازظرفیت‌های داخلی کشور استفاده بهینه و در برابر تحریم هامقاوم شود.

وی افزود: منطق مقاومت همواره مورد توجه امام خامنه ای بوده و در این مسیر موفقیت های ارزشمندی را نظام اسلامی کسب کرده ، همان قاطعیت امام در برخورد با مسائل مختلف داخلی و بین المللی را در مقام معظم رهبری شاهد هستیم.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس تصریح کرد: یکی از تحولاتی که ناشی از انقلاب اسلامی ایران در جهان شکل گرفت بیداری امت های آزادیخواه جهان و حرکت و مقاومت در برابر رژیم های تحمیلی بود، در دنیا خیلی از نظام های فاسد، خودکامه و دیکتاتور حکمرانی می کردند خیلی از این حکومت ها بعد از بیداری انقلاب اسلامی جای خود را به حکومت های مردم سالارانه دادند نمونه آن تحولی است که در همسایه ما و در عراق وافغانستان اتفاق افتاد.

وی بابیان اینکه امروزه ملت ها بیدار شدند و این بیداری باعث شد که نظام سلطه نتواند سیاست های خودش را پیش ببردتصریح کرد: در منطقه غرب آسیا یا همان خاورمیانه شاهد بودیم آمریکا نتوانست نظام مورد نظر خودش را ایجاد کند اینها همه از ره آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

رئیسی با اشاره به تعریف مواضع امام خمینی (ره) گفت: کسانی که در صدد تعریف مواضع امام بوده و به دنبال سیاست‌های سازشکارانه  هستند و در برابر آمریکا گاها کم می آورند جای تاسف دارد که برخی از رفتارهای خودشان را به امام نسبت می دهند و خودشان را پیروان خط امام می دانند.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) تا آخرین دقایق عمرشان در برابر قدرتهای جهانی ایستادگی کرد و حرف ایشان این بود که منشا همه مشکلات جهان نظام سلطه است و با صراحت می فرمودند که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=63889