کد خبر:59148 | ۳:۳۹:۵۹ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معلولین سیریک تجلیل شدند+تصاویر
فرماندار شهرستان سیریک با گرامیداشت روز جهانی معلولان گفت:معلولین عزیز این انسان های متوقع و بزرگوار با تلاش و پشتکار خود ثابت کردند که معلولیت آنها هرگز مانع پیشرفت و رشدشان در جامعه نشده است .

به گزارش آذینی ، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک در مراسم تجلیل از معلولان شهرستان سیریک در سالن غدیر افزود: بسیاری از فرهیختگان و انسان های برجسته در جهان دارای معلولیت بودند اما با اهتمام جدی نشان دادن با وجود معلولیت هم می توان رشد و نمو کرد و هم زندگی خوشبخت و شیرینی را بوجود آورد و همانند سایر انسان ها از نعمت های خداوند متعال استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد فضای مناسب برای تردد معلولان اشاره کرد و اظهار کرد: رعایت استانداردهای معلولان در ساخت و سازها موجب سهولت در تردد این قشر شده و آنها هم می توانند از امکانات شهری بهره مند شوند و این مسئله مهم باید توسط شهرداران ، دهیاران و مسئولان ادارات و نهادها مدنظر قرار بگیرد.

پرتابیان ابراز کرد: فرهنگ سازی در جامعه یک نیاز است تا همه با حقوق معلولان و ایجاد امکانات و تسهیلات برای این قشر آگاه شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد: معلولیت در گذشته مشکل فردی بود ولی امروز یک پدیده‌ اجتماعی محسوب می شود که باید نگرش جامعه به این موضوع دچار تحول شود تا این بندگان خدا با توجه به وضعیتی که برای آنها اتفاق افتاده بتوانند همانند دیگر انسان ها زندگی کنند.

پرتابیان یادآور شد: هدف از تعیین روز جهانی معلولین ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت های مختلف و افزایش آگاهی ها نسبت به مشارکت این افراد در فعالیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: در شهرستان سیریک بیش از ۳ هزار معلول وجود دارد که هر کدام دارای مشکلات خاصی هستند و می طلبد همه ما مسئولان، خیرین  و مردم خوب و نجیب شهرستان با اندکی تامل نسبت به مشارکت در رفع مشکلات آنها سهیم باشیم تا هم با این اعمال پسندیده موجب رفاه آنها و اجرو ثواب  الهی قرار بگیریم.

+

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=59148