کد خبر:64116 | ۲۲:۴۰:۴۰ - دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رحیمی دهیار روستای قلموئی سیریک:
مشکلات بی آبی مردم روستاهای شهرستان سیریک /حکایت عجیب و پر مشقت مردم دهستان بیابان سیریک
دهیار روستای قلموئی سیریک گفت: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم ۵ روستای پشت کوه و ۳۰ روستای دهستان بیابان بخش مرکزی شهرستان سیریک است و طی سال ها و روزهای اخیر این مشکلات با توجه به فرسودگی و افزایش جمعیت بیشتر شده است.

به گزارش آذینی ، رستم رحیمی دهیار روستای قلموئی افزود: آب شرب مردم روستاهای قلموئی، پگو، کوشکی ، گدو و گزابزین بیش از دو ماه است که مردم  این روستاها از نعمت آب شرب محروم هستند و طی این مدت بعلت نبود آب به ناچار روی به استفاده از آب چاههای اطراف روستا آوردند که آب چاهها هم متاسفانه شور و غیر بهداشتی هستند.

وی گفت: آب شرب مردم این روستاها و روستاهای بخش مرکزی شهرستان از چاههای راونگ شهرستان میناب تامین می شود  که بعلت فرسودگی ، ترکیدگی و افزایش جمعیت روستاها و استفاده کارخانجات و گارگاهها از این آب شرب در مسیر راه انتقال به روستاها  متاسفانه ، تاثیر زیادی بر عدم آبرسانی درست به مردم روستاهای شهرستان داشته است .

رحیمی اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثر جمعیت شهرستان روستایی است و روستاهای شهرستان پراکنده و  در موقعیت و شرایط خاص جغرافیایی  و  در فاصله زیادی نسبت به مرکز شهرستان از یکدیگر قرار دارند ،کار انتقال آب با تانکر بسیار سخت است و برای تامین یک تانکر آب شرب که به سختی تامین می شود مردم حداقل باید ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنند که این از توان و خرید مردم مستضعف و محروم روستایی خارج است.

دهیار روستای قلموئی افزود: عدم تخصصی و واگذاری اعتبار به روستاهای شهرستان در سال های اخیر  بر مشکلات کم آبی مردم روستاهای شهرستان افزوده  تا جایکه در بسیاری از روستاها بعلت حجم بالای ترکیدگی و فرسودگی  ها ، لوله ها توسط مردم و با مشارکت شوراها و دهیاران تعمیر و اصلاح می شوند اما دردی از مشکلات بی آبی مردم در روستاها کاسته نشده است.

این مسئول ابراز کرد: حکایت این روزهای مردم  روستاهای شهرستان سیریک حکایت بسیار عجیب و تامل برانگیزی شده و از یک طرف با ویروس کرونا و از طرف دیگر  با مشکلات بی آبی  دست و پنجه نرم می کنند .

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه جوامع بسیاری از نیازهای اولیه انسان ها مثل آبرسانی، برقرسانی،جاده ، تلفن، اینترنت ، بهداشت ، مدرسه و … برطرف و تامین شد اما متاسفانه علی رغم همه دستاوردهای عظیم انقلاب برای میهن و بویژه مردم مناطق محروم و روستاها ی دور افتاده ، بی توجه ای ، بی مسئولیتی و یا سهل انگاری  برخی مسئولان در گذشته در شهرستان سیریک سبب شده تا امروز در بخش تامین آب شرب مردم با مشکلات عدیده ای دست و پنچه نرم کنند و برای تامین یک کالن ۲۰ لیتری راهی جز حفر چاه برای مردم روستاها نمانده است.

شهرستان ۴۵ هزار نفری سیریک دارای ۷۵ روستا و سه شهر سیریک ، بندر کوهستک و گروگ است که منبع اصلی تامین کننده آب شرب شهرستان چاههای روانگ می باشد .

شهرستان سیریک در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/ق

 

 

 

 

 

*چه کارد به استخوان برسد و چه آب از سر بگ

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=64116