کد خبر:55146 | ۷:۰۱:۲۱ - پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشارکت شیعه و سنی در ضیافت افطاری شب میلاد کریم اهل بیت /توزیع ۲۵۰۰ بسته سبد غذایی در سیریک
مسئول طرح هجرت شهر بندر کوهستک گفت: بمناسبت میلاد باسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) مراسم ضیافت افطاری با حضورخانوادهای ایتام مردم و مسئولان در شهر بندر کوهستک برگزار شد.

/>
نکات:
۱. هفته قبل حمله موشکی مجاهدان فلسطینی به رژیم صهیونیستی که سبب شوکه شدن صهیونیست‏ها و متحدان بین‏المللى آن‏ها شد. پیام آن این بود رهایی قدس در گرو مقاومت است نه مذاکره و سازش.
۲. در روزهای قبل، فاجعه ای که در یکی از مدارس تهران اتفاق افتاد … توسط یکی از معاونین مدرسه …
برخی از مسئولین به جای پاسخگویی،‌ دنبال فرافکنی هستند. گفتند این مسئله بخاطر این است که سند ۲۰۳۰ اجرا نشده است. چرا آدرس غلط میدهید؟ اینکه یک معاونی فیلمهای مستهجن به دانش آموزان نشان دهد و آنها را مجبور به اعمال منافی عفت کند،‌ علتش چیست؟
*اینکه این فیلمها به راحتی در دسترس باشد، به خاطر سیاست غلط مسئولینی است که به بهانه آزادی بر فضای مجازی نظارت نکردند؟ این اسمش ولنگاری است نه آزادی…
*علیرغم مطالبه مقام معظم رهبری در مورد شبکه ملی اطلاعات، متأسفانه این مطالبه سالهاست بر زمین مانده است… مسئولین پاسخ بدهند چرا ؟
*تجربه کشورهایی که سند ننگبار ۲۰۳۰ در آن اجرا شده است، پیش روی ماست؟ آیا آمار تجاوز کم شده است یا زیاد؟ به اذعان کارشناسان این سند نه تنها کمکی نکرده است بلکه موجب تشدید ناامنی جنسیتی شده است …
*وقتی ما اسناد بالادستی داریم، چه نیازی به این قوانین دیکته شده غربی ها داریم … آیا این ذلت نیست؟ آیا این خودباختگی و غربزدگی نیست؟
***از زبان مردم عرض میکنم، مسئولین غربگرا از خواب آشفته بیدار شوند و بدانند اینجا ایران اسلامی است اینجا کشور امام زمان است و ملت مؤمن و انقلابی ایران اجازه اجرای این سند و هر سند نکبتبار را به شما نخواهند داد.
۳. دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری:
تحمل بالای نقد توسط رهبری/ کسانی که ناجوانمردانه نظام را به دیکتاتوری متهم میکنند بیایند ببینند که چطور دانشجو رهبر را مورد انتقاد قرار میدهد و مورد تفقد رهبر قرار میگیرد./
ایشان فرمودند: نظام در یک کارزار عظیمی قرار دارد . ایشان از جوانان خواستند وارد میدان شوند و فرمودند:‌لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم آرمان‌ها شود و در مقابل تخریب افکار عمومی سد ایجاد کند.
ما باید آرمانهای والای انقلاب را خوب بشناسیم و آنها را مورد مطالبه قرار دهیم تا انقلاب در مسیر صحیح خود قرار گیرد.
یکی از این آرمانها،‌خدمت صادقانه به مردم بود، مخصوصا محرومین که ولی نعمت نظام هستند.
امروز متأسفانه کمرنگ شده، برخی ادارات کار مردم را انجام نمیدهند، کاغذ بازی و بروکراسی اداری بیداد میکند. آیا اینها با انقلاب سازگار است؟
یکی از این آرمانها ساده زیستی مسئولین و دوری از اشرافی گری است. مسئولی که اشرافی زندگی کند،‌چطور میتواند درد مردم را درک کند و به آنها خدمت کند؟
یکی دیگر از آرمانهای انقلاب، قانون مداری است.مسئول باید خودش به قانون بیشتر پایبند باشد. نمیشود کسی مسئول باشد و بخواهد قانون را زیر پا بگذارد. یک وزیری که باید با ساخت و ساز غیرقانونی مبارزه کند،‌خودش ویلای غیرمجاز داشته باشد؟ مسئولی که خلاف کند،چطور میتواند جلوی تخلفات را بگیرد؟
قانون قاچاق در مجلس تصویب شده است؟ خب اگر اشکالی دارد باید نمایندگان مجلس ورود کنند. دولتی ها باید اشکال کنند. ولی وقتی که تصویب شد، نمیشود قانون را زیر پا گذاشت، برخورد سلیقه ای ، همراه سفارش و تحت فشار گذاشتن نیروهای انتظامی چه معنا دارد؟ متأسفانه یک عزم جدی برای مبارزه با قاچاق در کشور وجود ندارد.
۴. ادامه مذاکره برجام با دولتهای اروپایی منوط به قبول شرائط ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری است. اولا آنها باید سکوت خود در مقابل بدعهدی آمریکا را جبران کنند و علیه آمریکا قطعنامه صادر کنند. ثانیا در ادامه راه، باید متعهد شوند که بحث موشکی و نفوذ منطقه ای ایران را مطرح نکنند، با تحریمها مقابله کنند، فروش نفت ایران و معاملات بانکی ایران را تضمین کنند. اگر هم به این تعهدات عمل نکردند، حق ایران برای آغاز فعالیتهای هسته ای محفوظ است. اگر برجام قرار باشد،‌برای ما فائده ای نداشته باشد، اصرار بر ماندن در برجام چه معنایی دارد؟
اخیرا شنیده شد،‌که رییس جمهور فرانسه در دیدار پوتین گفت که با رئیس جمهور ایران بر سر مسائل دفاعی مذاکره کرده است. این خلاف شروط رهبری است، دولتمردان سریعا این خبر را تکذیب کنند؟
همه بدانند جمهوری اسلامی بر سر مسائل دفاعی و حضور منطقه ای خود کوتاه نخواهد آمد و مذاکره بر سر مسائل دفاعی خیانت به کشور است.سلام علیکم
نماز جمعه تاریخ ۱۱ خرداد ۹۷:
تیتر:اگر برجام قرار باشد،‌برای ما فائده ای نداشته باشد، اصرار بر ماندن در برجام چه معنایی دارد؟/ همه بدانند جمهوری اسلامی بر سر مسائل دفاعی و حضور منطقه ای خود کوتاه نخواهد آمد و مذاکره بر سر مسائل دفاعی خیانت به کشور است./ علت رخ دادن فاجعه مدرسه غرب تهران ولنگاری فرهنگی در فضای مجازی است نه اجرا نشدن سند ۲۰۳۰.

خطبه اول:
۱. ماه رمضان بهترین فرصت برای تمرین تقواست و بهترین عمل در این ماه،‌ دوری از گناهان است.
۲. شب قدر از هزار ماه با ارزش تر است و مقدرات یکساله ما در این شب نوشته میشود، لذا سعی کنیم که با شب زنده داری و حضور در مساجد از برکات این شب استفاده کنیم. شایسته نیست در خانه بشینیم و پای تلویزیون عبادت کنیم، بلکه عنایت الهی به جمع بیشتر است. شاید در یک جمع صد نفره، یک نفر بنده خوب خدا باشد و به واسطه همان یک نفر، خداوند به جمع عنایت ویژه کند.
۳. در روایات آمده است که با منکران امامت، با سوره قدر احتجاج کنید. زیرا بر اساس این سوره، فرشتگان هر سال در شب قدر نازل مى‏شوند. روشن است که هر کسى نمى‏تواند میزبان فرشتگان الهى باشد و باید او همچون پیامبر، معصوم بوده و ولایت امور بشر به عهده او باشد و او کسى جز امام معصوم نیست.

خطبه دوم:
۱. دوشنبه ۱۴ خرداد ـ ۱۹ رمضان: ضربت خوردن امیرالمؤمنین علی علیه السلام
رحلت حضرت امام ره و انتخاب شایسته حضرت آقا به رهبری که همه نقشه های شوم استکبار و امید آنها را از بین برد.
شناخت صحیح از امام بسیار مسئله مهمی است. امروز آرمانهای امام توسط کسانی که دم از خط امام میزنند، مورد تحریف قرار میگیرد. بهترین مسیر شناخت امام، استفاده از سیره و سخنان مکتوب حضرت امام است .
چند ویژگی بارز امام :
*. عبودیت و تکلیف محوری و کار برای خدا
*. استکبار ستیزی :
از سازش پذیری و تسلیم در مقابل استکبار به شدت پرهیز میکردند. ایشان با صراحت در نفى هرگونه سازش با استکبار جهانى فریاد بر مى‏آورد: «کسى تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمى‏دانیم. ولى هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!… اگر بندبند استخوان‏هایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالاى دار برند، اگر زنده زنده در شعله‏هاى آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستى مان را در جلوى دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمى‏کنیم.» (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۶۹)
*. ثبات قدم در مسیر:
کسانی ابتدا انقلابی بودند، ولی امروز از قطار انقلاب پیاده شدند، اول انقلاب یک چیزی میگفتند ولی امروز چیز دیگری میگویند. ولی امام در همه برهه ها در همان مسیر ثابت قدم بودند و این صفت مؤمنان راستین است. برخی امروز سخن از سازش و کنارآمدن با دشمن میزنند ولی قرآن ما را به جنگ دائمی و عدم سازش با دشمن دعوت میکند.
*. محوریت مستضعفین در راه قیام:
«ملت عزیز ما که مبارزان حقیقى و راستین ارزش‏هاى اسلامى هستند، به‏خوبى دریافته‏اند که مبارزه با رفاه‏طلبى سازگار نیست؛ و آن‏ها که تصور مى‏کنند مبارزه در راه استقلال و آزادى مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه‏دارى و رفاه‏طلبى منافات ندارد با الفباى مبارزه بیگانه‏اند.» (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۸۷)
۲. سه شنبه ۱۵ خرداد: یوم الله ۱۵ خردادکه ماهیت آن یک انقلاب مردمی برای اسلام و دفاع از مرجعیت بود
قیام ۱۵ خرداد، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که سنگ بنای انقلاب اسلامی در واقع از ۱۵ خرداد بنا نهاده شد.
۳. چهارشنبه ۱۶ خرداد، ۲۱ رمضان: شهادت حضرت علی علیه السلام<

br

+۹۸۹۱۷۵۴۵۳۳۹۳به گزارش آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین حسن اخلاصی مسئول طرح هجرت شهر بندر کوهستک افزود: در این مراسم بیش از ۳ هزار نفر از خانوادهای شیعه و اهل سنت شهر بندر کوهستک در حسنیه و جوار گلزار شهدای گمنام در این مراسم شرکت داشتند.

وی اظهار کرد: بهمین مناسبت بیش از ۴۰۰ پرس غذای گرم و ۲۵۰۰ بسته سبد غذایی شامل برنج ، روغن، حبوبات، گوشت سفید، شیر و شکر به ارزش یکصد و پنجاه میلیون تومان میان خانوادهای مستمند و بی بضاعت شهر بندر کوهستک و شهرستان توزیع شده است.

حجت الاسلام اخلاصی یادآور شد:  هزینه های سفره ضیافت افطاری، غذاهای گرم و بسته های سبد غذایی با مشارکت خیرین ، قرارگاه تحول فرهنگی امام جواد(ع)  و کانون فرهنگی مسجد امام حسین (ع) شهر بندر کوهستک تامین شده است.

مسئول طرح هجرت شهر بندر کوهستک تصریح کرد: این مراسم معنوی برای دومین سال متوالی است که به همت مردم، خیرین و قرارگاه تحول فرهنگی و کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسین(ع) شهر بندر کوهستک برگزار می شود.

این مسئول اضافه کرد: کمک به فقرا و ایتام و نیازمندان از جلوه های بسیار زیبای ماه مبارک رمضان است که احیای این سنت حسنه در جامعه موجب رفع فقر و توانمند سازی خانوادهای بی بضاعت و ترویج این سنت الهی در جامعه خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلیمن اخلاصی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات جامعه از جمله فقر ریشه در فرهنگ دارد که در همین زمینه باید فرهنگ دستگیری از نیازمندان و فقرا در جامعه اشاعه یابد برای اینکه فرهنگ انفاق به شادابی اجتماع کمک می کند.

شهر بندر کوهستک با تلفیق اهل تسنن و تشیع و جمعیت ۳ هزار نفری در فاصله ۳۰ کیلومتری شمال شهر بندر سیریک قرار دارد.

 

 

انتهای پیام/ق

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55146