کد خبر:58977 | ۱۸:۵۰:۳۴ - جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئولین بیشتر به فکر معیشت مردم باشند و به بازار نظارت داشته باشند / اگر روحیه جهاد و مقاومت در ملتی باشد،‌ دشمن نمی‌تواند به اهداف خویش برسد/ هرگونه اقدام خلاف وحدت را به شدت محکوم می‌کنیم
امام جمعه شهرستان سیریک اذعان کرد: امروز وضعیت معیشت مردم بسیار سخت است و متأسفانه بر اثر عدم نظارت مناسب، اجناس در بازار روز به روز گران می‌شود و مطالبه ما از مسئولان این است که بیشتر به فکر معیشت مردم باشند، به بازار نظارت داشته باشند تا گرانی کمر مردم را نشکند و این یکی از وظایف مهم همه مسئولان بوِیژه سازمان ها و نهادهای نظارتی است.

به گزارش آذینی ، امام جمعه شهرستان سیریک گفت:برای رعایت تقوا، شرط لازم این است که اعضا و جوارح خودمان را حفظ کنیم که مهمترین عضو، زبان است. بیشتر گناهان از زبان صادر می‌شود، که گناه کبیره غیبت یکی از این گناهان است.
حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سیریک افزود: در حدیث داریم که پیامبر شب معراج عده‌ای را دید که بر صورت خویش خراش می‌کشند سؤال کرد که اینها چه کسی هستند جبرئیل گفت: کسانی هستند که از مردم غیبت می‌کردند و آبروی آنها را می‌بردند.

وی اظهار کرد: اگر کسی غیبت کند، عبادات و اعمال صالحه‌اش، به نامه عمل غیبت شده منتقل می‌شود و روز قیامت پشیمانی فایده‌ای ندارد ،گوش دادن به غیبت هم حرام است و اگر جلوی ما از کسی غیبت شد،‌ وظیفه داریم که از مؤمن دفاع کنیم و اگر کسی از مؤمن دفاع کند، خداوند هزار باب شر را در دنیا و آخرت بر او دور می‌کند.

امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس گفت:آیت الله مدرس، تراز نماینده انقلابی بود از ویژگی‌های بارز ایشان، شجاعت و حق‌طلبی و باج ندادن، دفاع از حقوق مردم و اسلام ناب، و شعار سیاست عین دیانت بود ، ایشان الگوی خوبی برای نمایندگان مجلس است که برای احقاق حقوق مردم و منافع کشور ثابت قدم باشند، نه اینکه سیاست زده باشند و برای منافع جناحی و مادی،‌ نظر خودشان را تغییر بدهند.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری در ادامه  به روز ۱۲ آذر  روز قانون اساسی اشاره کرد و افزود: قانون اساسی تجلی مردم سالاری دینی است که با رأی قاطبه مردم به تصویب رسیده است و یکی از مؤلفه‌های پیشرفت هر کشوری قانون مداری است همه ما وظیفه داریم به قانون احترام بگذاریم البته نمایندگان مجلس هم وظیفه دارند در امر قانون گذاری منافع مردم را در چارچوب اسلام لحاظ کنند و از رأی مردم که امانت الهی است پاسداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز عرصه مواجهه، جنگ نرم است جنگ نرم،‌جنگ باورها، اعتقادات و فرهنگ و سبک زندگی است فرق اساسی جنگ نرم با جنگ سخت در این است که در جنگ سخت و نظامی، جسم‌ها به خاک و خون کشیده می‌شود ولی روح‌ها به بهشت پرواز می‌کنند،‌ ولی در جنگ نرم ممکن است که جسم‌ها سالم بماند و پروار شوند، ولی روح‌ها به قعر جهنم بروند و این بسیار خطرناک است لذا باید بسیار مواظب باشیم، مواظب خانواده و اطرافیان خویش هم باشیم.

امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد: امروز دشمن با تمام قوا از طرق مختلف به جنگ ما آمده‌اند و هدف دشمن از جنگ نرم، دور کردن مردم از عرصه جهاد و مقاومت و بی‌تفاوت کردن آنها نسبت به آرمان‌هاست ، دشمن می‌داند که اگر روحیه مقاومت در ملتی باشد،‌ نمی‌تواند به اهداف خویش برسد، ولی سنت الهی است که تا زمانی که روحیه جهاد و مقاومت در ملتی باشد،‌آن ملت پیروز خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری ابرا کرد: قرآن می‌فرماید که اگر شما اهل صبر و استقامت باشید و به خدا ایمان داشته باشید، نصرت الهی شامل حال شما خواهد شد. وجود همین روحیه در حزب الله و حماس هم باعث پیروزی بر رژیم صهیونیستی شد. همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند:‌ رژیم صهیونیستى چندین سال پیش، بعد از ۳۳ روز، در مقابل حزب‌الله لبنان شکست خورد، دو سال بعد در مقابل فلسطینى‌ها، تنها ۲۲ روز دوام آورد که این مدت در جنگ بعدى غزه، تبدیل به ۸ روز شد و هفته پیش در مقابل مقاومت فلسطین، بعد از ۲ روز، شکست را متحمل شد که همه این موارد نشان‌دهنده ضعف روزافزون رژیم صهیونیستى است.

 

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد:  در هفته پیش کنفرانس وحدت در تهران با حضور اندیشمندان از کشورهای مختلف برگزار شد که نقش مهمی در همدلی میان علمای اسلام دارد. همه علمای مذاهب اسلامی وظیفه دارند که بر اصل وحدت تأکید کنند و از هر اقدام خلاف وحدت اجتناب کنند.

حجت الاسلام حیدری اضافه کرد:ما اعلام می‌کنیم که به پیروی از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی ، حفظ وحدت را وظیفه خود می‌دانیم و توهین به مقدسات مذاهب دیگر را حرام می‌دانیم و هرگونه اقدام خلاف وحدت را به شدت محکوم می‌کنیم .

امام جمعه شهرستان سیریک اذعان کرد: امروز وضعیت معیشت مردم بسیار سخت است و متأسفانه بر اثر عدم نظارت مناسب، اجناس در بازار روز به روز گران می‌شود و مطالبه ما از مسئولان  این است که بیشتر به فکر معیشت مردم باشند، به بازار نظارت داشته باشند تا گرانی کمر مردم را نشکند و این یکی از وظایف مهم همه مسئولان بوِیژه سازمان ها و نهادهای نظارتی است.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=58977