کد خبر:57745 | ۱۷:۲۰:۵۹ - جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکز فنی و حرفه سیریک راه اندازی می شود/
*با حضور مهندس عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک* ،خانم کریمی *مدیرکل فنی و حرفه ای استان* ،عباسی معاون فرماندار،جمالدینی بخشدار مرکزی ،رئیسی رئیس شورای شهرستان،اعضای شورای شهر بندر سیریک *جلسه هماهنگی و راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای شهرستان سیریک* در محل دفتر فرماندار سیریک برگزار شد.

*به گزارش آذینی ،سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در این نشست گفت : یکی از راههای رشد، توسعه ،اشتغال، کار آفرینی و مهارت آموزی در شهرستان یقینا راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای بعنوان یکی از مراکز اصلی آموزش های علمی و کاربردی است.

*مهندس عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در این دیدار افزود:با توجه به طرح توسعه سواحل مکران و اهمیت ایجاد و راه اندازی مراکز صنعتی ، تولیدی بسیار لازم و ضروری است که سازمان فنی و حرفه ای در شهرستان متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در آینده نزدیک و نیاز امروز جامعه است برگزار و اجرا شود.

*عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک خاطرنشان کرد:* آموزش ها باید با نیازهای بازار کار همسویی داشته باشد تا از این طریق امکان بیشتری برای جذب جوانان و نوجوانان در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی فراهم گردد.

*سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک عنوان کرد:* با توجه به احداث نیروگاه بخار ۱۴۰۰ مگاواتی در شهرستان و لزوم داشتن نیروهای های متخصص و کاردان و کارشناس ضرورت دارد هر چه زودتر مهارت های تخصصی و حرفه آموزی به متقاضیان شهرستان آموزش تا در آینده نزدیک بتوان از حداکثر ظرفیت های نیروی بومی منطقه در این موقعیت ها استفاده کرد.

*وی با توجه به اینکه شهرستان سیریک یک شهرستانی* ساحلی و دریایی است افزود: باید آموزش های سازمان فنی و حرفه ای در شهرستان بر پایه توسعه دریا محور و توسعه سواحل مکران پیش بینی و اجرا شود.

*پرتابیان اظهار کرد:* مهارت و فناوری بعنوان یکی از عامل های اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه است و آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی را در افزایش اشتغال مولد، بهبود فضای کسب وکار، استفاده بهینه ازفرصت ها وافزایش کارایی اقتصاد مقاومتی در درون جامعه بر عهده دارند.

*این مسئول یاد آور شد:* با راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای در شهرستان و آموزش رشته های فنی و حرفه ای، تعمیر موتورهای دریائی ، ترشکاری، تعمیر لوازم سرد و خنک کننده ، جوشکاری، مهارت های هفت گانه کامپیوتر و دیگر مشاغل مورد نیاز بصورت رایگان قطعا تاثیر بسزایی در ایجاد شغل در سطح شهرستان خواهد شد.

*نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد:* با توجه به توسعه سواحل مکران و لزوم توجه به حرفه ها و رشته های فنی در آینده ای نزدیک در شهرستان سیریک به نیروهای انسانی و ماهر اهمیت زیادی خواهد داشت.

*پرتابیان ابراز کرد:* جوانان برای رسیدن به اشتغال باید از مسیر مهارت آموزی عبور کنند چرا که اقتصاد مقاومتی مبتنی بر افزایش بهره وری است که این امر جز از راه آموزش و ارتقاء مهارت میسر نیست.

*سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک اضافه کرد* : ترویج یادگیری مهارت های فنی وحرفه ای به جوانان مستعد فرصتی فراهم می شود تا با کم کردن مشکلات بیکاری و ایجاد درآمد کافی، زمینه رشد و تعالی آنان عینیت یابد.انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=57745