خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۶/۲۲ ۱۸:۱۷
شناسه خبر : 56827

مراسم نمادین استقبال از کاروان محرم در بندر کوهستک برگزار شد

مراسم نمادین استقبال از کاروان محرم در بندر کوهستک با شرکت بیش از2500 نفر از شیعیان و اهل سنت به مسافت دو کیلومتر برگزار شد. ...

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت: هدف از برگزاری این مراسم را ترویج فرهنگ عاشورایی  و به تصویر گشیدن مصائب اهل بین عصمت و طهارت (ع) و یادآوری و زنده نگه داشتن آرمان‌ها و ارزش‌های واقعه عاشورا و انتقال معارف اهل بیت (ع) است.

مصطفی کریمی زاده افزود: این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم ، هئیت‌های مذهبی و عزاداری و با اجرای مدیحه سرایی و چاووشی خوانی مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) از پایگاه بسیج تا گلزار شهدای گمنام شهر بندر کوهستک برگزار شد.

وی افزود: این آئین هر ساله در شهر بندر کوهستک به منظور یادآوری صنحه های غم انگیز کاروان سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع)  و یاران باوفای  ایشان برگزار می شود که مورد استقبال پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم بویژه برادران و خواهران اهل تسنن واقع شده است.

کریمی زاده اضافه کرد: اجرای این برنامه ها در راستای استقامت و پایداری ، حفظ سنت های ارزشمند بومی و محلی اسلامی ، احیای امر به معروف و نهی از منکر ، بهره مندی از درس های مهم محرم و عاشورا  و انتقال نسل به نسل معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به  جوانان و نوجوانا است که سیدالشهدا و یاران وفادارشان آن را در سرزمین کربلا به نمایش همه عالمیان گذاشتند.

شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی با سه هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شمال بندر سیریک قرار دارد و ۷۰ درصد جمعیت آن اهل تسنن هستند.

 

انتهای پیام/ق