کد خبر:56714 | ۱:۵۵:۰۰ - شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراسم شب تقدیر ها شهرستان سیریک / حضور پرشور جوانان در شب قدر +تصاویر
همزمان با سراسر کشور مراسم شب قدر با حضور پرشور و گسترد اقشار مختلف مردم بویژه جوانان و نوجوانان در مساجد و حسنیه های شهرستان سیریک بویژه در شهر بندر کوهستک ، شهر گروگ ، شهر بندر سیریک و روستاهای پالور گچینه ، روتان ، شهید مردان ، کنارجو ، دودر ، سرگلم ، واداشت ، گرائیگ و کرپان برگزار شد.

به گزارش آذینی ، مراسم اولین شب از شب های لیالی قدر در شهرستان سیریک ، با اقامه نماز، قرائت قرآن ،خواندن دعای جوشن کبیر، مدیحه سرای و استغفار، و مراسم قرآن به سر برگزار شد.

در این شب عظیم و بزرگ بسیاری از مردم نذر و نذورات خود را به مستمندات و نیازمندان شامل کمک های نقدی و غیر نقدی اهدا کردند.

توزیع سحری میان مومنان و عاشقات در این شب های عزیز و با عظمت از دیگر برنامه هایی است که همواره در شب های قدر میان حضار توزیع می شود.

 روحانی طرح هجرت و امام جماعت شهر بندر کوهستک در این مراسم گفت: شبهای قدر برتیرن شبهای سال می باشد شب هایی که فرشتگان آسمان را به زمین وصل می کنند و در همین خصوص حضرت امام جعفر صادق (ع) در احادیثی از اهمیت لیالی قدر و فضیلت روزه داری و افطاری دادن می فرمایند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن اخلاصی افزود: امام صادق(ع) قلب ماه رمضان و آغاز سال یعنی حسابرسی اعمال را «لیله القدر» دانسته اند و فرمودند که شب نوزدهم برآورد اعمال، شب بیست و یکم تصویب اعمال و شب بیست و سوم زمان تنفیذ اعمال است.

وی اظهار کرد:  روزه و توجه به ماه مبارک رمضان، قرآن خواندن در این ماه صله رحم و افطاری دادن جزو سیره همه ائمه (ع) محسوب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین اخلاصی یادآور شد: خداوند در آیات سوره قدر بیان می کند که قرآن به شکل دفعی در شب قدر نازل شده و در آیه ۱۸۵ سوره بقره نیز می فرماید که این انزال دفعی در ماه رمضان اتفاق افتاده است از ترکیب این آیات به دست می آید که شب قدر نمی تواند بیرون از ماه رمضان باشد همچنین به اعتبار آیات ۳ و ۴ سوره فرقان شب قدر که شب تقدیر است، شب مبارکی است که در آن امور براساس حکمت جدا و مشخص می شود.
وی خاطرنشان کرد: تفسیر برهان از امام محمد باقر (ع) روایت می کند که:در شب قدر، هر امری از امور بندگان تا شب قدر سال آینده معین می گردد، از خیر و شر، طاعت و معصیت، ولادت و مرگ و روزی موجودات و هر آنچه در آن سال مقدر گشته حتمی است و خداوند را در آن مشیت است.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=56714