کد خبر:55250 | ۱۴:۵۳:۳۰ - جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در نظام اسلامی مسئولی که اشرافی باشد مشکل معیشت مردم را لمس و درک نمی کند
*از فرصت ایام ماه رجب برای خودسازی استفاده کنیم. عمل اعتکاف هم برای نزدیکی به خدا و دور شدن از گناهان بسیار فرصت خوبی است که ان شاء‌الله جوانان عزیز قدر این فرصت اررشمند را بدانند.

به گزارش آذینی ، امام جمعه شهرستان سیریک گفت: در آستانه جدید همان‌گونه که منزل خویش را خانه تکانی می‌کنیم، خانه دل خویش را نیز از غبار کینه و گناه و کدورت خالی کنیم و  اگر کسی به ما ظلم کرده ببخشیم، برای اینکه که در روایات داریم کسانی که ویژگی بخشندگی از مردم دارند، بدون حساب وارد بهشت می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اگر مسئولی سطح زندگی اش اشرافی باشد، اگر مشکل معیشتی نداشته باشد، چطور میتواند فرمانده جنگ باشد، چطور می تواند درد مردم را بفهمد، امروز با توجه به تحریم های اقتصادی دشمنان نظام  یکی از الزامات مهم در جنگ اقتصادی، پرهیز جدی مسئولان از اشرافی گری و تجملات و زندگی در حد عموم مردم است .

وی با اشاره به  انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، رئیس جدید قوه قضائی از طرف مقام معظم رهبری اظهار کرد: این انتصاب با ورود انقلاب و نظام به دهه پنجم و گام دوم چهل ساله آن همراه شده و از این منظر انتخابى معنادار و قابل تامل است رهبر انقلاب و افکار عمومى از دستگاه قضایى و ریاست جدید آن انتظار دارند باانگیزه مضاعف و نفسى تازه وارد مرحله تازه شد و دوران جدیدى که زیبنده گام دوم انقلاب است، رقم بزنند

 

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: بیاییم با پیروی از اهل بیت علیهم السلام اهل عفو و گذشت باشیم و سال جدید را با صلح و صفا و بدون کدورت و کینه آغاز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از فرصت ایام ماه رجب برای خودسازی استفاده کنیم. عمل اعتکاف هم برای نزدیکی به خدا و دور شدن از گناهان بسیار فرصت خوبی است که ان شاء‌الله جوانان عزیز قدر این فرصت اررشمند را بدانند.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری افزود: سفر سه روزه رئیس جمهور به کشور عراق، با اعلام رسمی از سه هفته قبل انجام شد در حالی که مقامات کشورهای غربی شبانه و دزدانه به عراق سفر می‌کنند و این نشان از پیروزی ایران و جبهه مقاومت در معادلات منطقه است و تعامل با کشورهای همسایه از جهات مختلف مهم است و باید در روابط بین المللی سه اصل «عزّت، حکمت، و مصلحت مد نظر باشد.

امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد:  توصیف حجت الاسلام رئیسی توسط مقام معظم رهبری(مدظاله العالی) جنابعالی داراى سوابق طولانى در سطوح مختلف قوه‌ى قضائیه و آشنا با همه‌ى زوایاى آن مى‌باشید و از طرفى در کنار فقاهت از تحصیلات حقوقى و دانش و تجربه در این عرصه مهم برخوردارید، و سلامت و امانت و کارآمدى خود را در مقاطع گوناگون خدمت نشان داده‌اید.

وی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در حکم آقاى رئیسى، ضمن استقبال و مفید دانستن سند پیشنهادى وى براى ایجاد تحول در دستگاه قضایى ۸ توصیه و مطالبه مطرح شده است اظهار کرد:  زمان بندى براى تحول ،در همه‌ى فصول تحول، مردمى بودن و انقلابى بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید ، توجه به سرمایه نیروى انسانى ، احیاى حقوق عامه ، عدم ملاحظه این و آن در برخورد قضائى ، استفاده از جوانان صالح و انقلابى و فاضل در مسؤولیت‌هاى قوه ، قاضى و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضى، سدّ محکمى در برابرانگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است و همکارى با قواى مجریه و مقننه و هم‌افزایى با آنان.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: آیا برجام و دولت سایه جنگ را از کشور برداشت ، رئیس جمهور روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه در جریان سفر به گیلان با اشاره به مذاکرات هسته‌اى، یکى از دستاوردهاى برجام را دور کردن جنگ از سر مردم ایران دانست، آقاى روحانى گفت: فصل ۷ به‌معناى قرار داشتن در مرز جنگ است و کشورى را که تحت فصل ۷ قرار مى‌دهند به‌معناى آن است که هر کارى مى‌توانند علیه آن انجام دهند این سخن درست نیست و نباید زده شودو نباید با سخن غیر واقع، مردم را ترساند .

 

 

وی خاطرنشان کرد: اولا اساسا هیچگاه ما تحت فصل ۷ نبوده ایم  و کلیدى‌ترین و جدى‌ترین استدلال موافقان این مسأله، اشاره به قطعنامه ۱۹۲۹ شوراى امنیت علیه ایران و البته چند قطعنامه پیش از آن مانند ۱۸۰۳ است افزود:  این درحالى است که اساساً هیچ یک از قطعنامه‌هاى صادر شده علیه ایران ذیل فصل ۷ قرار نداشته است و هرگاه آمریکا و متحدان غربى‌اش به‌دنبال کشاندن قطعنامه‌هاى ضدایرانى به ذیل فصل ۷ بودند، روسیه و چین با این استدلال صحیح که ایران هیچ‌گاه امنیت جهان را به مخاطره نینداخته مانع از این کار شده‌اند.

حجت اسلام و المسلمین حیدری اضافه کرد: ثانیا مقام معظم رهبری هم قبلا جواب این سخن را داده بودند ، دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ و در آستانه انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهورى، رهبر معظم انقلاب در دیدار باکارگران با انتقاد از کسانى‌که حضور خود را موجب دور شدن سایه جنگ از کشور مى‌دانند، یادآور شدند که: گاهى مى‌شنویم بعضى مى‌گویند یا در گذشته گفته‌اند «وقتى ما آمدیم مسؤولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم، اما این حرف‌ها درست نیست و واقعیت آن است که در تمامى سال‌هاى متمادى، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده است.

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: ثالثا آمریکا اگر هم بخواهد حمله نظامی کند، دیگر ناتوان است‌ بخاطر اقتدار و توانایی ایران (امروز دیگر زمان بزن دررو تمام شده و اگر یک ضربت بزند همچنین شرائط دشمن،‌شکستهای پی در پی در جبهه های مقاومت (وقتی از سوریه و عراق و یمن و … شاخه های مقاومت شکست میخورند از ایران که معلوم است لذا امروز شما میبینید که تمام سیاستهای آنها بر جنگ اقتصادی است .

وی اذعان کرد: سخن بنده این است که مسئولان بدانند که جنگ نظامی بخاطر هزار و یک دلیل منتفی است ولی جنگ اقتصادی هست پس اگر مسئولان دنبال دور کردن سایه جنگ هستند، بسم الله، با تلاش شبانه روزی و کار جهادی و استفاده از نیروهای جوان انقلابی و جلوگیری از منافذ فساد و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با اینها جنگ اقتصادی دشمن را خنثی کنید .

وی با اشاره به انفجار تروریستی در نماز جمعه تهران اسفند ۱۳۶۳ که در انفجارى تروریستى در نماز جمعه تهران ۱۴ نفر شهید و ۸۸ نفر زخمى شدند  اما نماز جمعه بدون کم و کاست برگزار شد افزود:   کجاى تاریخ نوشته است که بمبى منفجر شود و ۱۴ نفر شهید و ۸۸ نفر زخمى شوند  اما مردم از جایشان تکان نخوردند خطبه‌ها و نماز بدون خدشه خوانده شود و حتى یک نفر فرار نکند و این یک حادثه‌بى‌نظیر است.

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: وقتی مردم دیدند امام جمعه به عنوان فرمانده قرارگاه ایمان،‌ تقوا و بصیرت تزلزل به خودش را ه نداد و محکم ایستاد، مردم هم ایستادند …. امروز هم در جنگ اقتصادی دشمن، فرمانده این جنگ که رییس جمهور است و افسران او، وزرای دولت باید خودشان در خود مقدم ایستادگی باشند و باید مسئولان درد کشیده جنگ اقتصادی باشند .

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری اضافه کرد: ‌با توجه  به نزدیکی سال نو و لزوم دستگیری از محرومان و فقرا ، بخشی از حقوق خویش را ولو خیلی کم هر قدر به اندازه وسع خویش برای کمک به دیگران اختصاص دهیم  که این امر باعث برکت در اموال انسان میشود و بلاها را دور میکند که (خداوند میخواهد ما را امتحان کند، ببین چقدر به سخن خدا ایمان داری آیا حاضری از مقداری از اموال خود دل بکنی، و ایا به وعده خدا ایمان داری که برکت میدهد.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: نسبت به وقوع منکر حساسیت داشته باشید از بسیج میخواهیم که گشت های محله محور را تقویت کنند در ایام عید هم گشت ویژه برای سواحل داشته باشند و مردم هم اگر منکری دیدند حتما با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و ان شاء‌الله با همکاری و همیاری مردم و نیروهای انقلابی ایام عید همراه آرامش و نشاط باشد.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55250