خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۸/۱۲ ۱۰:۲۱
شناسه خبر : 58229

مانور پدافند غیر عامل در سیریک برگزار شد/آشنایی دانش آموزان با اهداف پدافند غیر عامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: با حضور جمالدینی بخشدار مرکزی سیریک ، حجت الاسلام و المسلمین سهرابی مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک ، سروان پاسدار حکمیان جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک و جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان بمناسبت هفته پدافند غیر عامل همایش و مانور پدافند غیر عامل با حضور دانش آموزان متوسط اول شهرستان در مدرسه امام رضا (ع) شهر بندر سیریک برگزار شد. ...

به گزارش آذینی ،مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت:  بمناسبت هفته پدافند غیر عامل همایش و مانور پدافند غیر عامل با حضور دانش آموزان متوسط اول شهرستان در مدرسه امام رضا (ع) شهر بندر سیریک برگزار شد.

علی بهرامی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک افزود: در این همایش یک روزه ابتدا دانش آموزان در کلاس های تئوری  بصورت مدرسه ای با  اهداف و ماموریت های پدافند غیر عامل آشنا سپس در مانور های عملی حوادث غیرمترقبه و نمایشگاهای دستاوردهای امداد و نجات، اطفاء حریق شرکت کردند.

وی  اظهار کرد: شورای پدافند غیر عامل در کشور به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شد ه است و باید از طریق اقدامات پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات و اقدامات غیرنظامی مصون‌سازی شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک تصریح کرد: امروزه درک صحیح از شرایط سیاسی، اجتماعی، نظامی و فرهنگی کشور و حتی منطقه و دنیا و نیز نحوه مقابله با تهدیداتی که از این ابعاد متوجه ماست موضوع مهمی است که جامعه ما به شدت به آن نیازمند است و از این رو باید برای رسیدن جامعه به این درک صحیح  با فرهنگ سازی از سطوح مختلف دانش آموزان در جامعه برنامه ریزی کرد.

از ششم تا دوازدهم آبان، هفته پدافند غیرعامل است.

 

انتهای پیام/ق