کد خبر:58869 | ۲:۲۷:۴۴ - سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس تبلیغات اسلامی سیریک:
ماتم شیعه و سنی سیریکی در عاشورای حسینی / توزیع بیش از ۲۰ هزار غذای نذری میان عزاداران حسینی
به گزارش آذینی ، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک گفت: مراسم عاشورای حسینی در شهرستان سیریک با حضور گسترده عاشقان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین علی جعفری رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک افزود: ، مراسم عزاداری ، زنجیر زنی و تعذیه خوانی در روز عاشورای حسینی […]

به گزارش آذینی ، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک گفت: مراسم عاشورای حسینی در شهرستان سیریک با حضور گسترده عاشقان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی جعفری رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک افزود: ، مراسم عزاداری ، زنجیر زنی و تعذیه خوانی در روز عاشورای حسینی در شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی شهرستان سیریک و روستاهای کرپان ، پالور گچینه ، روتان ، شهید مردان و کنارجو با مشارکت گسترده دوستداران و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع از روستاهای دور و نزدیک شهرستان برگزار شد.

وی اضافه کرد: مراسم سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در شهر بندر سیریک ، شهر گروگ و روستاهای دودر ، واداشت ، گرائیگ و بندگرمان با مشارکت محبین و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت اعم از شیعه و اهل سنت با مداحی مداحان و ذاکرین اهل بیت و روحانیون معظم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری یادآور شد: یکی از سنت های قدیمی مردم بویژه در شهرهای بندر کوهستک و روستاهای پالور گچینه، روتان ، شهید مردان ، کنارجو ، کرپان و مسجد جامع شهر بندر سیریک پخت و توزیع غذای نذری میان همه عاشقان و عزاداران حسینی است که خیلی از مردم اعم از شیعه و اهل سنت بعنوان تبرکت تا چند وقت از آن نگهداری و مصرف می کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک تصریح کرد: در عاشوری حسینی در سطح شهرستان سیریک بیش از ۲۰ هزار غذای نذری میان عزاداران و عاشقان و دوستداران حسینی توزع شد.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=58869