کد خبر:56616 | ۰:۳۶:۳۵ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم الگوگیری جامعه از احسان امام حسن مجتبی(ع) در برابر نیازمندان*
*رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک گفت:* الگوگیری از اکرام امام حسن(ع)، به ترویج انفاق در جامعه کمک می‌کند.

*حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی جعفری رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) افزود:* امام حسن مجتبی(ع) نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود.

*وی با اشاره به سیره وشخصیت آن امام همام، افزود:* امام مجتبی(ع) تنها کسی است که مهمانسرا داشت و هر کس وارد مدینه می‌شد در آن پذیرایی می‌شد، چندین بار تمام اموال خود را بین فقرا تقسیم کرد و امام باقر(ع) در وصف ایشان می‌فرماید: امام حسن(ع) در عبادت وصدقه دادن جدیت داشت و به همین خاطر بین ائمه اطهار(ع) به کریم آل‌طه مشهور هست.

*جعفری بیان کرد:* در مورد شخصیت امام حسن(ع) اوصاف بسیاری است و یکی از این ویژگی‌ها اکرام نیازمندان است، لذا مردم شریف و متدین ما باید با الگوگیری از امام حسن(ع) از ارائه کمک به نیازمندان و زلزله زدگان کرمانشاه دریغ نکنند.

*رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک با تأکید بر الگوگیری از سخاوت و تواضع امام حسن مجتبی(ع)، عنوان کرد:* تواضع و فروتنی دومین امام همام باید در جامعه ما الگو باشد و مسلمانان در این زمینه از ایشان پیروی کنند.

*وی یاد آور شد:* امام حسن مجتبی(ع) یکی از ائمه معصومین هستند که در مورد بخشندگی و کرامت در عمل اسوه و یگانه دوران بودند و علاوه بر این مهربانی را نیز در بین مردم ترویج کردند و به همین دلیل از ایشان به‌عنوان کریم اهل بیت(ع) یاد می‌کنند.

*حجت الاسلام و المسلمین جعفری اضافه کرد* :حضرت امام حسن مجتبی(ع) از زمان حضور در جامعه تا زمانی که در بستر بیماری بودند از مهربانی و شفقت نسبت به مردم فروگذاری نمی‌کردند.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=56616