کد خبر:58948 | 4:59:47 - سه‌شنبه 10 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شیخ علی ماهیگیر:
قیام عاشورا نقطه عطف اسلام است
http://azini.ir*نایب رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان سیریک گفت* : قیام عاشورا‌ را نقطه عطف تاریخ اسلام و انعکاس این قیام را عامل مهمی در براندازی دستگاه های فاسد زمانه تلقی کرد. *“شیخ علی ماهی گیر در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود:* قیام امام حسین (ع) و شهادت مظلومانه آن حضرت از نادرترین رخدادهای جهان […]

http://azini.ir*نایب رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان سیریک گفت* : قیام عاشورا‌ را نقطه عطف تاریخ اسلام و انعکاس این قیام را عامل مهمی در براندازی دستگاه های فاسد زمانه تلقی کرد.

*“شیخ علی ماهی گیر در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود:* قیام امام حسین (ع) و شهادت مظلومانه آن حضرت از نادرترین رخدادهای جهان بشریت از لحاظ تاثیرگذاری در تفکر و رویکرد جامعه بشری ، و نقطه عطفی در تاریخ اسلام است و انعکاس قیام او و طنین گسترده انقلابش، بنیاد ظلم و تعدی دستگاه های فاسد و ستمگر را در طول تاریخ از بنیان بر انداخته است.

*محقق و نویسنده اهل سنت هرمزگان اظهار کرد:* ما محبت امام حسین را واجب دینی می دانیم و با ابراز محبت و موالاه به او به سوی الله تقرب می جوییم و از هر آنکه او را دوست نداشته باشد و یا به او بغض بورزد برائت می جوییم .

*وی خاطر نشان کرد:* فضائل و مناقب حضرت امام حسین (ع) بسیار فراوان است و چه شیعه و اهل سنت می توانند با الگو قرار دادن برای زندگی دنیوی و اخروی سعادتمند شوند.

*شیخ ماهیگیر افزود:* صحابی پیامبر بودن، اهل بیت بودن، اهل کساء و حضور در مباهله با مسیحیان نجران، سبط رسول الله و ریحانه او و پرورش در آغوش و دامان سرور زنان اهل بهشت را از جمله مناقب و فضایل دیگر آن حضرت برشمرد.

*نایب رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان سیریک ابراز کرد:* امام حسین (ع) بر اساس روایات در صورت و سیرت به رسول الله (ص) شباهت ویژه ای داشتتند، به گونه ای که در عبادت و اقامه شعائر اسلام و ارکان دین اهتمام زیادی داشتند.

*وی اضافه کرد:* امام حسین(ع) قریب به ٢۶ بار برای ادای حج با پای پیاده اقدام فرموده و بنا بر روایتی شجاعت و جود را از جد بزرگوارش حضرت رسول الله (ص)به ارث برده و سوای اینکه در صورت شبیه ترین اهل بیت به جدش بوده در سیرت نیز به آن حضرت بسیار شبیه است.

“ *شیخ علی ماهیگیر” یاد آور شد:* در روایات فراوانی رسول الله (ص) در حق دوستی و تولای حسین بن علی(ع) سفارش فرموده و عجیب نیست که او دوست داشتنی ترین فرد از مردم نزد پیامبر (ص) و هم چنین اصحاب او بوده و بر هر مومنی واجب است که او را دوست داشته باشد.

*نایب رئیس شورای روحانیت اهل سنت سیریک* در خصوص قیام امام حسین (ع) و شهادت مظلومانه آن حضرت ابراز داشت: پس از طرح نامناسب بیعت با یزید افرادی به علت عدم صلاحیت او و وجود افراد واجد شرایطی در بین امت از بیعت با یزید سرباز زدند و از این بین حسین بن علی (ع) در مقابل این انحراف ایستاد و جانش را فدا کرد.

*وی خاطرنشان کرد:* جامعه اهل سنت همواره از حادثه ناگوار محرم سال ۶١ هجری متأثر بوده و مراتب برائت خویش را از قتل مظلومانه سبط رسول الله (ص) و اهل بیت و یاران آن حضرت در صحرای نینوا اعلام نموده است.

*“شیخ ماهیگیر* ” با اشاره به تأثر امام مذهب فقهی خود، امام شافعی از شهادت جانسوز امام حسین (ع) به بیان ابیاتی چون”قتیل بلاجرم کان قمیصه صبیغ بماء الارجوان خصیب، تأوه قلبی و الفؤاد کئیب، ذبیح بلا جرم کأن قمیصه و…” پرداخت.

*نویسنده و ادیب اهل سنت هرمزگان در ادامه* *در خصوص موقف اهل سنت نسبت به قاتلان و آمران حادثه کربلا خاطر نشان ساخت:* علمای اهل سنت به انحراف رخ داده در خلافت اسلامی از دوره یزید اذعان دارند؛ گروهی حتی در کفر یزید نظر قطعی داده اند و لعن او را جایز و برخی حتی واجب شمرده اند.

*“شیخ ماهی گیر” در پیامی در مورد تاثیر قیام امام حسین (ع) اذعان داشت:* طنین گسترده نهضت عاشوراء پایه های حکومت اموی را لرزاند و سرانجام ، آن را از پایه متزلزل ساخت و به عنوان سرمشقی برای جهانیان تبدیل شد.

*وی در ادامه افزود* : در واقع قیام حسینی به عنوان دکترین ملت های مظلوم و آزاده جهان قرار گرفت طوری که غیرمسلمانان نیز با اقتدا به آن حضرت برای رسیدن به آزادی و رهایی از یوغ ستم اقدام کردند و هیچ رویدادی را در تاریخ بشر نمی توان سراغ گرفت که به اندازه ی قیام حسینی منشاء تحولات و تأثیرات فراوان برای جامعه بشریت باشد.

*ادیب اهل سنت هرمزگان یادآورشد:* بازخورد تکرار داستان کربلا جامعه برای مبارزه با هر گونه تعدی و ظلم آموزش داده و بنیاد ستم ستمگران را به لرزه در می آورد.


انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=58948