کد خبر:48104 | ۹:۲۲:۴۸ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاصله فقر فرهنگی و عدم توجه به آموزه های دینی باعث بروز حادثه تهران شد
امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: حادثه غیر اخلاقی و انسانی مترو تهران که منجر به مصدومیت روحانی دینی و تعدادی از انسان ها شد به شدت محکوم می کنیم و این حادثه غم انگیز را ناشی از فاصله فقر فرهنگی، عدم توجه به آموزه های قرآنی و دینی و عدم تحقق برنامه های فرهنگی و توجه کافی به حوزه فرهنگ و اعتقادات شرعی و دینی برشمرد.

شیخ علی ماهی گیر امام جمعه موقت اهل سنت سیریک و محقق و نویسنده هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از مبانی سیاسی اسلام است که ریشه در فطرت انسان و آموزه های عقلی و دینی دارد و در اندیشه اسلامی به عنوان واجب دینی شناخته می شود.

وی افزود: در قرآن کریم چندین آیه به صورت مستقفیم و غیر مستقیم به فریضه امر به معروف و نهی منکر اشاره دارد و آنرا از اوصاف و ویژه گی  های پیامبران  و نیکوکاران و امت محمد(ص) دانست.

شیخ ماهیگیر ابراز کرد: بعلت ویژگی امر به معروف و نهی از منکر بهترین امت ها مورد خطاب قرار گرفتند و امت های پیشین از جمله بخشی از بنی اسرائیل بعلت عدم نهی از منکر مورد لعنت  خدا  واقع شدند.

محقق و نویسنده سیریکی یادآور شد: با عنایت به آموزه های عقلی و اندیشه بشری تعبیر دمکراسی و حکومت مردم بر مردم را بر گرفته از همین است که امر به معروف و نهی از منکر  باید توسط همه آحاد جامعه بویژه مسئولان و متولیان  فرهنگی اجرا شود.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر نوعی خود مراقبتی و نظارت مردم بر مردم  درجامعه است و این نظارت و مراقبت از این نظر از مبانی سیاسی اسلام شناخته می شود که لازمه حیات سیاسی جامعه است.

شیخ ماهیگیر اضافه کرد: دوری و فاصله فراوان آموزه های دینی امروز در جامعه منجر به بروز چنین حوادثی دل خراش و ناگوار شده و حرکت اخیر در مترو تهران گستاخی و جسارت به امر به معروف و نهی از منکر را به شدت محکوم  می کنیم و خواستار توجه جدی مسئولان به این فریضه مهم الهی شد.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=48104