خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۱/۲۷ ۰۹:۳۸
شناسه خبر : 54428

عملیات اجرایی تنها کارخانه تولید غذای دام طیور و آبزیان شرق هرمزگان در سیریک / سرمایه گذاری ۷ میلیاردی بخش خصوصی

فرماندار شهرستان سیریک افزود: تنها کارخانه تولید غذای دام ، طیور و آبزیان شرق هرمزگان با پیشرفت 55 درصدی در شهرستان سیریک در حال اجراست. ...

به گزارش آذینی ، میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک در بازید و سرکشی از این کارخانه گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۲ هکتار با زیر بنای ۴ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان  توسط بخش خصوصی و۳۵ درصد دریافت  در محدوده روستای میشی در حال اجراست.

وی اظهار کرد: با توجه به  پیشرفت بسیار خوبی که در نحوی اجرای این پروژه مشاهده می شود امید است تا شهریورماه سال جاری آماده بهره برداری شود.

ایزدی پور ابراز کرد: با راه اندازی این کارخانه در هر ساعت بیش از ۱۰ تن غذای میگو و بیش از ۵ تن غذای دام و طیور و روانه بیش از ۱۸۰ تن انواع غذای دام ، طیور و آبزیان تولید و روانه بازار های مصرف استان هرمزگان خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد: با راه اندازی این کارخانه برای ۱۵۰ نفر بصورت  مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی یادآور شد: این کارخانه در سه خط تولید فعالیت می کند که قادر است ضمن تامین غذای مورد نیاز  مرغداری ها و مزارعه پرورش میگو شرق هرمزگان بخش عمده ای از غذای مورد نیاز استان هرمزگان را تامین و از ورود غذای دام و طیور و آبزیان به داخل کشور بی نیاز کند.

انتهای پیام/ق