کد خبر:7155 | ۸:۱۵:۳۲ - چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با دانا: نباید اجازه داد که دوباره سفارت خانه‌ انگلیس تبدیل به جاسوس خانه شود/شرط ایران برای بازگشت انگلیس
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر رعایت حقوق متقابل است و هرکس که حقوق ایران را محترم شمرده و به آن پایبند باشد می‌تاواند با ایران رابطه متقابل داشته باشد. صفر نعیمی رز عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در […]

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر رعایت حقوق متقابل است و هرکس که حقوق ایران را محترم شمرده و به آن پایبند باشد می‌تاواند با ایران رابطه متقابل داشته باشد.

صفر نعیمی رز عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص آغاز به کار مجدد سفارت‌خانه انگلیس در ایران، اظهار داشت: سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر رعایت حقوق متقابل است و هرکس که حقوق ایران را محترم شمرده و به آن پایبند باشد می‌تواند با ایران رابطه متقابل داشته باشد.

وی با اشاره به‌ سابقه انگلیسی ها در دشمنی با ملت ایران گفت: آن ها می‌توانند دوباره سفارت خانه‌شان را بازگشایی کنند،اما تحقق این امریک شرط دارد و آن هم اینست که آن ها باید پایبند به اصول و قواعد ایران و ارزش های اصلی و کلی نظام و رهبری باشند.

نعیمی خاطرنشان کرد: انگلیسی ها باید تضمین بدهند که شیطنت نکنند و نباید اجازه داد که دوباره سفارت خانه‌ انگلیس تبدیل به جاسوس خانه شود؛ آن ها باید بپذیرند که در ایران فقط سفیر باشند و نه جاسوس.

این عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: اگر قرار باشد انگلیس طبق روال گذشته عمل کند بازگشایی مجدد سفارت خانه امکان پذیر نخواهد بود. اگر قرار باشد انگلیس دوباره همچون گذشته منافع ملی ما را در نظر نگیرد و نسبت به حقوق ایران بی‌احترامی کند هیچ گاه نمیتواند سفارت‌خانه‌ای در ایران داشته باشد.

وی در پایان گفت: انگلیس باید از گذشته عبرت بگیرد و خود را ملزم به رعایت قوانین حقوق مردم کشورمان بداند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=7155