کد خبر:54318 | ۱۱:۱۸:۰۸ - جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدالت پایه و اساس حکومت الهی است/ مردم از بی عتدالتی اجتماعی جامعه به شدت رنج می برند
امام جمعه موقت شهرستان سیریک گفت: عدالت پایه و اساس حکومت علوی و الهی است و در جامعه و حکومتی که عدالت نباشد آن جامعه و حکومت سکوت می کند و امروز مردم از بی عدالتی های اجتماعی درند رنج می برند و آن چیزی که که مردم را به شدت ناراحت می کند همین است.

به گزارش آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت امام علی(ع) و روز مرد و پدر گفت: امام علی(ع) اولین مردی بود که بعد از مبعوث شدن پیامبر راه توحید و رستگاری را عمل کرد و تاریخ بشریت هرگز چنین مردی تا ظهور حضرت حجت به خود نخواهد دید او انسانی کامل که همه عمر و زندگی خود را وقف اسلام و شریعت محمدی کرد .

وی اظهار کرد: اسلام  با تفریح و شادی نه تنها مخالف نیست بلکه توصیه و سفارش به تفریح و سیاحت می کند و این دلیل نمی شود  انسان مسلمان شئونات اسلامی و دینی را رعایت نکند بلکه برای یک فرد مسلمان  حفظ شئونات از تفریح مهمتر است.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی بیان کرد: اعتکاف فرصتی مناسب برای خودسازی و اصلاح ارتباط  خود با خالق است وما انسان های مسلمانان باید  از این فرصت ها به بهترین  شکل برای خود سازی و تهذیب نفس و بهره مندی از معنویت الهی استفاده کنیم.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین شاخصه مهم و قابل توجه حکومت علوی حق محور بودن و حق گرایی بود که امام علی (ع) حاضر نبود هیچ چیزی را با حق محوری عوض کند و توجه به

خلیلی تصریح کرد: در حکومت علوی حکومت هدف نیست بلکه وسیله  ای است برای اقامه حق و اقامه قسط و عدل و احقاق حق مظلوم و کنار زدن ظالم است.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک  ضمن تبریک روز ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد:  در این روز مردم با رای ۹۸ درصدی خود که که تا کنون در دنیا بی نظیر بود و هست  به استقرار حکومت جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و نشان دادن که تشکیل دهنده اولین دولتی بودند که در دوران مدرن با اتکا به خواست مردم و احکام اسلامی پدید آمد و انقلاب آنها انقلابی اسلامی  بود و این نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران بود.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی ضمن تسلیت شهادت حضرت زینب کبری (س) گفت: حضرت زینب کبری (س) اسوه صبر و استقامت بود و مهمترین ویژگی بارز این بانوی بزرگ اسلام صبوری ، ایثارگری ، عبادت و بندگی و ولایت مداری بود که این بانوی بزرگ اسلام را اسوه همه ایثارگری ها و صبر نامیدند.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=54318