کد خبر:66036 | 8:14:22 - چهارشنبه 7 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آئین تکریم و معارفه شهردار بندر گروگ؛
عبدالحمید سعدین شهردار بندر گروگ شد+تصاویر
با حضور احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک ، مهندس صادقی پور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان و شورای اسلامی شهر گروگ آئین تکریم و معارفه شهردار بندر گروگ در محل دفتر فرماندار سیریک برگزار شد.

به گزارش آذینی ، در این آئین فرماندار سیریک ضمن خدا قوت و خوش آمد گویی به مهندس صادقی پور  مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای  استانداری و آرزوی موفقیت و سربلندی برای شهرداران سابق و جدید شهر بندر گروگ گفت:  مدیریت یکی از ویژگی های کاملا لازم برای شهردار است و شهرداری چون از اعتبارات دولتی به طور مستقیم بهره مند نمی شود و بخش زیادی از بودجه شهرداری از طریق کمکهای مردم حاصل می شود لذا شهردار باید افکار اقتصادی داشته باشد وبتواند با دستگاههای اجرایی ارتباط داشته باشد.

احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک افزود:شهرداری یک نهاد بسیار مهم و تاثیرگذار  در اداره شهر است و وظیفه شهرداری تنها یک وظیفه خدماتی و عمرانی نیست بلکه شهرداری یک نهاد اثرگذار است که تمام فرایندها و تعاملات اجتماعی یک شهر را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه یک شهردار  باید دارای ویژگی های خوب، دانایی، آگاهی، هوشمندی، داشتن قابلیت، تخصص، تدین و نگاه درست به مسائل و مشکلات باشد اظهار کرد:مدیریت شهرداری یک مدیریت خاص،متفاوت، پیچیده و چند بعدی می باشد و شهردار باید تعاملات اجتماعی با بخش های جامعه را بداند و با مبانی اعتقادی و ایدئولوزی و اداری آشنا باشد و  مولفه های اقتصادی را هم رعایت کند تا برای رسیدن به موفقیت و مدیریت  خوب شهرش موفق و سربلند باشد.

فرماندار شهرستان سیریک  با بیان اینکه  یک شهردار خوب باید دارای ویژگی های، دانایی، آگاهی، هوشمندی، داشتن قابلیت، تخصص، تدین و نگاه درست به مشکلات باشد اظهار کرد: مدیریت شهرداری یک مدیریت خاص،متفاوت، پیچیده و چند بعدی می باشد و شهردار باید تعاملات اجتماعی با بخش های جامعه را بداند، با مبانی اعتقادی و ایدئولوزی و اداری آشنا باشد و  مولفه های اقتصادی را هم رعایت کند.

 

مدیرکل امور شهری و شورای استانداری هرمزگان نیز گفت: موفقیت شهردار مرهون یک سری مطالعات دقیق و درک صحیح از وضعیت و واقعیات موجود و با بکارگیری تفکرات سیستمی ومتناسب با ساختارهای اجتماعی و فرهنگی شهر ها می باشد.

مهندس صفرصادقی پور مهمترین پارامتر موفقیت شهردار را  در توجه به خرد جمعی و پرهیز از نظرات شخصی و حب بعض های سیاسی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: البته باید اذعان داشت چنین مدیریت هایی زمانی موفق می شوندکه ساختارمند و با دیگر مدیریت های جامعه هماهنگ و همگرا باشد.

صادقی پور یادآور شد: امروزه شهروندان از شهرداران علاوه بر اقدامات عمرانی انتظار فعالیت های اجتماعی و اجرای برنامه های فرهنگی را دارند که باید شهرداران  در تحقق این مهم کوشا باشند.

مدیرکل امور شهری و شورای استانداری هرمزگان با بیان اینکه برای تحقق خدمات شهری،  به مردم،  شهرداران نیاز به درآمد مالی پایدار دارند خاطرنشان کرد: برای تحقق خدمات شهری به مردم لازم است شهرداری ها از منابع مالی پایدار برخوردار باشند و البته در کنار آن خودکفایی و استفاده از سرمایه گذاری را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

صادقی پور به مشکلات پیش روی شهرداری ها نیز اشاره کرد و گفت: از مسائل عدیده ای که شهرداری ها همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند، می توان به عدم وجود درآمدهای پایدار شهری، نیاز شهرداری ها به ماشین آلات عمرانی و خدمات شهری، بافت فرسوده شهری و سکونت گاه های حاشیه نشین، ساخت و ساز های غیر مجاز در محدوده و حریم شهر ، پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداری ها اشاره کرد.

در ادامه مراسم موسی حاجی عباسی شهردار سابق و عبدالحمید سعدین شهردار جدید شهر بندر گروگ در سخنانی جدادگانه در خصوص عملکرد و برنامه های آینده برای توسعه و عمران شهر بندر گروگ سخنرانی کردند.

در پایان از خدمات موسی حاجی عباسی شهردار سابق شهر گروگ تجلیل و طی حکمی از طرف دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان مهندس عبدالحمید سعدین شهردار جدید بندر گروگ معرفی شد.

شهر گروگ با جمعیت بالغ بر ۵ هزار نفری در فاصله ۷ کیلومتری شمال شهر بندر سیریک قرار دارد.

انتهای پیام/ق

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=66036