کد خبر:57779 | ۱۱:۴۳:۱۳ - شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صید ۵۵۰ تن میگو در صید گاه بندر کوهستک شهرستان سیریک
رئیس شیلات شهرستان سیریک گفت:از ابتدای شروع فصل صید میگو در آب های ساحلی شهرستان سیریک بیش از ۵۰۰ تن میگو صید شده است.

عبدالله رئیسی رئیس شیلات شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: ۱۹۰ فروند لنج صیادی با بیش از ۲ هزار صیاد تا پایان آبان ماه مشغول صید میگو هستند.

وی اظهار کرد: فصل صید میگو در صیدگاههای شهرستان سیریک از محدوده آب های ساحلی شهر بندر کوهستک شروع شده و تا صیدگاههای بندرکلاهی ، تنگه هرمز و تولای قشم به پایان می رسد.

عبدالله رئیسی رئیس اداره شیلات شهرستان سیریک بیان افزود: پیش بینی می شود تا پایان فصل صید بیش از هزار تن میگو از نوع سر تیز و موزی صید شود که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش صید داشته باشد.

رئیسی گفت: با توجه ممنوعیت صید و جلوگیری از صید غیر مجاز میگو، رها سازی بیش از ۷۰ میلیون لارو میگو در دریا ، برگزاری کلاس های آموزشی توجیهی روش صید میگو ، ترغیب صیادان جهت استفاده از ادوات مجاز و استاندارد از مهمترین علت های افزایش صید در شهرستان است.

رئیس شیلات شهرستان سیریک ابراز داشت: شهرستان سیریک یکی از مناطق اصلی زیستگاه پرورش و ذخائر میگو های سرتیز و موزی در استان هرمزگان است.

رئیس شیلات شهرستان سیریک یادآوز شد: در شهرستان ۴۵ هزار نفری سیریک بیش از ۵ هزار صیاد بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول صید و صیادی هستند.

انتهای پیام/


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=57779