کد خبر:57762 | ۱۷:۵۱:۱۴ - جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شوراها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و دستگاه‌های اجرایی هستند
دیدار و نشست شهردار و اعضای شورای شهر بندر سیریک با مهندس عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

*به گزارش آذینی ،،در این نشست سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک گفت:* شوراهای شهر و روستا برآمده از مبانی، اهداف و سیاست‌های کلی نظام اسلامی و از جمله نهادهای جمهوری اسلامی ایران است که شور و مشورت در حکومت اسلامى از جایگاه ویژه‏اى برخوردار است.

*مهندس عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود:* شور و مشورت در حکومت اسلامى از جایگاه ویژه‏اى برخوردار است و سوره‌های مبارک قرآن کریم مانند شورى (…و امرهم شورى بینهم…)و آل عمران‏(…و شاورهم فى الامر…) بیش از پیش بر نقش محوری شورا در حکومت اسلامی می‌پردازد در واقع در نظام اسلامی اساس مشورت لازم است نه«راجح».

*وی اظهار کرد :* شوراها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و دستگاه‌های اجرایی رابطی قانونمند جهت انتقال دهنده نیازمندی‌های آنان به مسئولان می­ باشند، که نقش بسزایی در تسریع روند توسعه پایدار در سطوح مختلف خواهند داشت.

*پرتابیان ابراز کرد:* پایداری می‌تواند جنبه های مختلفی چون
پایداری در منابع طبیعی،پایداری سیاسی،پایداری اجتماعی،پایداری اقتصادی
در حقیقت توسعه پایدار تنها بر جنبه زیست محیطی تمرکز ندارد، بلکه به جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی آن هم توجه می‌کند که نقش شوراها و شهرداری در این میان بسیار تاثیر گذار است.

*نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک ابراز کرد:* شوراهای اسلامی به عنوان یکی از نهادهای تصمیم گیرنده و نظارت‌کننده بر امور شهری می‌تواند تأثیرگذاری مثبتی بر توسعه حقوق شهروندی داشته باشد و شورا به عنوان یک نهاد مردمی متولی امور محلی می تواند با جدیت در جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی و با استفاده از توانایی‌های مالی و فکری آنان، گام‌های مثبتی در زمینه اجرای طرح ها و پروژه های زیربنایی در توسعه عمران شهری ایفا نماید.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=57762