کد خبر:60732 | ۹:۲۷:۰۲ - یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سیریک :
سیریک گنجینه سواحل جنوبی ایران/ سواحل ماسه ای و تالاب آذینی نگین گردشگری مکران
فرماندار شهرستان سیریک گفت : شهرستان سیریک در شرق هرمزگان به دلیل زیبایی های فراوان و بکر به منطقه گردشگری سواحل مکران معروف است و این منطقه بعلت هوای معتدل و متبوع در ایام فصل پاییز ، زمستان و بهار با جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی محل بسیار مناسبی برای گردشگران است.

به گزارش آذینی ، احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک افزود:  سواحل زیبای شهرستان سیریک به عنوان مهمترین جاذبه گردشگری در سواحل مکران معرفی شده است و به عنوان دروازه ورودی به سواحل مکران شناخته می شود، پس از ارائه طرح توسعه سواحل مکران به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت های اقتصادی، گردشگری و موقعیت های جغرافیایی توجه به جاذبه های گردشگری هم در موازات توسعه صنعتی این شهرستان دیده شده است.

وی گفت: ۰شهرستان سیریک به عنوان یکی از شهرستانهای بندری در کرانه دریای عمان از جاذبه های فراوانی برخوردار است. این شهرستان به عنوان منطقه ترویستی گردشگری طرح توسعه سواحل مکران مطرح است، سیریک در جنوب شرقی استان هرمزگان قرار دارد و تالاب بین المللی آذینی با داشتن جنگل های منحصر بفرد حرا و چندل و سواحل ماسه ای بکر و طبیعت دل نشین و بهاری از اهمیت فراوانی برخوردار است.

این مسئول بیان کرد: از نظر جلوه های زیبای دل نشین دریایی از طلوع خورشید بر بلندی رشته کوههای زاگرس و غروب خورشید بر پهنای دریای آبی در کنار سواحل دریای عمان منظره دیدنی خلق کرده که تلفیق بیابان و دریا  و طبیعت درختان بومی و محلی چشم اندازی زیبا را برای گردشگران پدید آورده است.

جمالدینی افزود:  شهرستان سیریک علاوه بر اینکه مکانهای تاریخی، طبیعی و فرهنگی خوب و مناسبی دارد به لحاظ آب و هوا نیز دارای ویژگی های منحصر بفرد است به طوری که در چهار فصل دارای هوای بهاری است و این شهرستان نه تنها در بهار و تابستان چشم نواز و دل انگیز است بلکه در فصل زمستان نیز دارای آب و هوای بهاری و زیبایی منحصر به فرد خود را دارد که آب و هوای سیریک در تابستان گرم و خشک و زمستان معتدل است.

فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: سواحل بکر و ماسه ای شهر بندر کوهستک، روستاهای کرپان، گهردو ، زیارت ، کناردان ، بنداران، طاهرویی ، شهر بندر گروگ و بندر سیریک، قدمگاه شاه محمد و درختان کهنسال لور پالور ، معبد عاشقان، قلعه شاداب و مجتمع تفریحی سد روستای کنارجو، مجتمع تفریحی توریستی سد روستای سرارو ، دهکده گرشگری شهر بندر سیریک و بازارچه میشی از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان سیریک است.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=60732