کد خبر:53655 | ۷:۰۱:۰۰ - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیریک دارای پتانسل و استعدادهای بالقوه ای است/ بیکاری و فقر دور از شان مردمان خطه مکران است
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: براساس برنامه ششم توسعه کشور اولویت توسعه کشور توجه به روستاها ، مناطق مرزی و محروم است که دولت تدبیر و امید توجه زیادی به ایجاد اشتغال پایدار، حمایت از کار آفرینان را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش آذینی ، دکتر سید ابوالفضل  رضوی معاون  توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در جلسه شورای اداری شهرستان سیریک گفت: شهرستان سیریک دارای پتانسل و استعدادهای فراوانی در حوزه دریا، گردشگری ، صید و صیادی، تجارت، صادرات محصولات کشاورزی ، استفاده از آبزی پروری،صنایع بسته بندی است و جای تاسف است جایی که دریا منبع عظیمی از گنج و نعمت خدا باشد و ما در فقر و تنگ دستی زندگی کنیم.

وی ابراز کرد: اعتبارات ملی خوبی در قالب توسعه روستایی برای طرح های تولیدی و اشتغالزا بویژه برای مناطق مرزی و محروم روستایی و عشایر در راستای اشتغال پایدار و عدم مهاجرت روستائیان و عشایر به شهرها با تصویب مجلس در قالب تسهیلات  کم بهره و بدون کارمزد واگذار شده است.

رضوی تصریح کرد:  دریا گنجی عظیم است که نعمات دریا منحصر به صید و صیادی ، تجارت ، واردات نیست و ما می توانیم از دریا برای توسعه جامعه  به بهترین شکل در راستای شکوفایی و احیای اقتصادی و معیشتی مردم استفاده کنیم.

دکتر رضوی اظهار کرد: جای تاسف است در کشور ما و جایی که دریا وجود  دارد مردم آن در فقر ، محرومیت و بیکاری باشند دریا خودش منبع آب، اشتغال و شکوفایی و رونق است و این ناسپاسی و ناشکری از نعمت خداست در جایی که نعمت فراوان ولی ما نتوانیم از آنها استفاده کنیم.

معاون  توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری یادآور شد:  دریا، سواحل ، کوهها و جادههای جنوب بسیار منحصر بفرد هستند و هر کدام به تنهایی قابلیت اشتغالزایی فراوان در  حوزه گردشگری و جذب توریسم خارجی برخوردار هستند.

وی در ادامه  با  غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدای گمنام بندر سیریک ، سرکشی از مجتمع گردشگری سیریک ، مجتمع اداری ، مجتمع بندری سیریک و سرکشی از دیوار حفاظتی  و ساحل شهر بندر کوهستک سرکشی و بازدید کرد.

سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم شرق هرمزگان نیز گفت: امروز یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان سیریک با توجه خشکسالی های چند سال اخیر  کمبود آب شرب و فرسوده بودن لوله های انتقال آب ، تجهیز بیمارستان و برخورداری از نیروهای متخصص، اعمال معافیت های گمرگی و ارتقای گمرگان شهر بندر سیریک و بندر کوهستک  و اعطای تسهیلات کم بهره و آسان کردن ضمانت های دریافت تسهیلات برای روستائیان است.

وی ابراز کرد: شهرستان سیریکی شهرستانی دریا محور است که بیش از ۸۵ درصد مردم امرار و معاش آنها از طریق دریا تامین می شود بنابراین لازم است سیاست های اشتغالزایی دولت در این شهرستان بر مبنای دریا اولویت گذاری و توجه شود.

 

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=53655