خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۱/۲۷ ۱۱:۲۰
شناسه خبر : 54447

سرنوشت مبهم بزرگترین پایانه مسافربری بندرعباس/پروژه ای که شش سال پس از کلنگ زنی نیمه کاره رها شد

نامناسب بودن تنها پایانه مسافربری فعلی بندرعباس باعث شد تا در سال ۱۳۹۰ کلنگ ساخت ترمینال جدید در بلوار راه آهن بر زمین بخورد، این پروژه که قرار بوده تا سال ۱۳۹۳ افتتاح شود، هم اکنون نیمه کاره رها شده است. ...

به گزارش آذینی به نقل از،  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ترمینال به عنوان یکی از پایانه های مسافربری، مهم ترین مرکز حمل و نقل بندرعباس به شمار می آید که تنها با گذشت و گذار در محیط آن به وضوح می توان مشکلات و دغدغه ها مسافران را مشاهده کرد.

در واقع  همه روزه تعداد زیادی مسافر از شهرها و استان های هم جوار با استفاده از سیستم حمل و نقل جاده ای به هرمزگان سفرمی کنند، که در این بین اولین مکانی که نگاه مسافران را به خود معطوف می کند، ترمینالی است که اولین گام خود را در آن می نهند.

این ترمینال که در محله نخل ناخدا  و در غرب بند عباس واقع شده؛ تنها پایانه مسافربری است که در بندرعباس وجود دارد، به همین دلیل توجه به ایجاد فضای مناسب در این مکان بسیار حائز اهمیت است.

مناسب نبودن فضای محیط تنها پایانه بندرعباس زمینه ساز ایجاد دغدغه ها و مشکلات برای شهروندانی است که برای بازدید  از مکان های دیدنی هرمزگان بلیط سفر به جنوب کشور را تهیه می کنند، و به بندرعباس سفر می کنند.وضعیت فعلی این ترمینال به دلیل مناسب نبودن شرایط رفاهی، گم شدن بلیط و وسایل مسافران، دستفروشان و معتادین  مشکلاتی را برای مسافران فرهم کرده است.

مناسب نبودن مکان فعلی ترمینال باعث شد تا در سال ۱۳۹۰ کلنگ احداث ترمینال جدید بر زمینی که در بلوار راه آهن واقع شده است برزمین بخورد،  طراحی این پروژه به این صورت بود که  زیربنای ساختمان اصلی تعاونی ها ۶۵۰۰ مترمربع،۱۵۰۰ متر مربع جهت ساخت محوطه، سه هزار مترمربع برای ساختمان های جانبی شامل ساختمان های خدمات دهی به مسافران که از جمله آن ها سرویس بهداشتی مناسب، حمام و رستوران بوده است.

وعده ی سه ساله مسئولان تاکنون محقق نشده و اکنون ششمین سالی است که از آغاز عملیات ساخت ترمینال می گذرد، و این مکان در حال حاضر نیمه کاره رها شده است.

این در حالی است که  عباس امینی زاده شهردار بندرعباس در سال ۹۳ در گفت وگو با خبرنگار فارس وعده بهره برداری این پایانه مسافربری را در سال ۹۳ اعلام کرد و اکنون با گذشت ۳ سال از وعده شهردار، هنوز از افتتاح این پایانه خبری نیست.

با توجه به  اینکه هزینه های میلیاردی برای ساخت این پروژه صرف شده است، توقف ساخت این پروژه به بهانه قرارگرفتن در مسیرسیلاب و مناسب نبودن مکان قصه ی پرتکراری از طرح هایی نیمه کاره ای است که در بندرعباس وجود دارد.

پروژه های ناتمام سبب ناامیدی شهروندان می شود

میثم شیرمنش، شهروند هرمزگانی در گفت و گو با خبرنگار هرمز، با اشاره به اینکه در مناطق مختلف شهر پروژه های نیمه تمام دیده می شوند، اظهار کرد: متاسفانه با وجود اینکه بندرعباس  هزینه های زیادی برای در مدت زمانی کوتاه پس از شروع پروژه صرف می شود، اما برخی از این پروژه ها نیمه کاره رها می شوند.