کد خبر:58164 | ۵:۵۵:۱۷ - جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ره آورد سفر یک روزه استاندار هرمزگان به سیریک / بهره برداری و آغاز عملیات طرح ها به ارزش ۶۰ میلیارد تومان
سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک گفت: با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان و خانم محمدیان معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ، امامان جمعه و جماعت ، دهیاران ، شوراهای اسلامی شهر و روستاها ، معتمدین ، بزرگان و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان سیریک عملیات اجرایی ۴ طرح و پروژه آموزشی و عمرانی در سیریک با اعتبار بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ، ملی ، استانی ، توسعه سواحل مکران و خیرین آغاز شد.

به گزارش آذینی ، عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: آئین کلنگ زنی مدرسه ۶ کلاسه استثنایی بخش بمانی با زیر بنای ۱۲۰۰ متر مربع و مدرسه ۶ کلاسه روستای کندال با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع برای ۲۸۰ دانش آموز از دیگر طرهای این روز برشمرد.

وی اظهار کرد: آئین کلنگ زنی احداث خیابان همسطح ورودی شهر بندر سیریک به طول ۳ کیلومتر و احداث بلوار شمالی و جاده دسترسی بیمارستان امام سجاد و مجتمع بندری ( اسکله چند منظوره ) شهر بندر سیریک به طول ۶ کیلومتر از جمله این طرح ها دانست.

پرتابیان تصریح کرد: استاندار هرمزگان همچنین در بازدید و سرکشی از ساحل شهر گروگ مبلغ ۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی به منظور تکمیل و توسعه پارک ساحلی شهر گروگ و دستور مطالعه احداث جاده دسترسی ساحل شهر گروگ به سیریک را صادر کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: بازدید از بلوار ورودی شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی که با اعتبار بالغ بر ۳ میلیاردی با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال اجراست از دیگر برنامه استاندار هرمزگان به شهرستان سیریک بود که مورد یازدید و سرکشی قرار گرفت پروژه ای که سه ماه قبل به دستور دکتر همتی عملیات اجرایی آن آغاز و انشالله طی ماههای آینده آماده بهره برداری است.

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: همچنین دکتر همتی استاندار هرمزگان با حضور در مزار گلزار شهدای گمنام شهر بندر سیریک به مقام شامخ شهداء ادعای احترام کرد و با گل و گلاب مزار شهداء را غبار روبی کردند.

وی با بیان اینکه استاندار هرمزگان سپس در جمع مردم شهر بندر سیریک در محل مسجد جامع صاحب الزمان (عج) گفت: مردم شهرستان سیریک مردمی نجیب و همراه نظام و انقلاب و دولت هستند که شهرستان آنها دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بکری در حوزه میگو ، آبزی پروری ، صید و صیادی ، تجارت ، گردشگری و حتی کشاورزی است که با مشارکت مردم ، سرمایه گذاران و حمایت دولت در آینده ای نزدیک به یکی از قطب های اقتصادی و گردشگری استان تبدیل خواهد شد.

پرتابیان اضافه کرد: بهره برداری از فاز دوم پروژه آب شیرینکن ۳ هزار متر مکعبی شهر بندر سیریک از دیگر برنامه های سفر استاندار هرمزگان به شهرستان سیریک بود که این آب شیرینکن با ظرفیت ۳ هزار متر مکعبی در شبانه روز آب شرب جمعیت ۸ هزار نفری شهر بندر سیریک را تامین می کند مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مسئول خاطرنشان کرد: این آب شیرینکن با هزینه ۹ میلیاردی سرمایه گذار بخش خصوصی (ش رکت جهاد نصر کرمان )احداث و راه اندازی شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اذعان کرد: بهره برداری از ۸۰ هکتار مزارعه پرورش میگو با اعتبار ۱۴ میلیاردی بخش خصوصی از دیگر پروژه هایی مورد بهره برداری است که با راه اندازی این طرح برای ۷۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی صورت گرفت.

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: بازدید از سردخانه بسته بندی و عمل آوری میگو ملاحی در روستای میشی و کارخانه تولید غذای دام ، طیور و آبزیان شرق هرمزگان و بازدید از تالاب بین المللی آذینی شهرستان از دیگر طرح ها و پروژههایی است که با حضور دکتر همتی استاندار محترم استان و مدیران استانی و شهرستانی سرکشی و بازدید صورت گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=58164