کد خبر:55611 | ۱۲:۳۶:۴۳ - شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ره آورد سفر یک روزه استاندار هرمزگان به شهرستان سیریک +تصاویر
بازارچه های ملوانی میشی ، شهر بندرسیریک با حضور استاندار هرمزگان، ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک،سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم شرق استان در محلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و شهرستان سیریک افتتاح و عملیات احداث بازارچه ملوانی شهر بندرکوهستک در شهرستان سیریک آغاز شد.

به گزارش آذینی ، ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک گفت: بازارچه ملوانی میشی با تعداد ۳۲۰ واحد ،بازارچه ملوانی شهر بندر سیریک در ۱۰۰ واحد به بهره برداری رسید و بازارچه ملوانی شهر بندر کوهستک در ۳۲ واحد تا هفته دولت سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: با راه اندازی بازارچه های ملوانی ضمن کمک به رفع موانع و چالش های مرزنشینان لنج های تجاری شناورهای زیر ۵۰۰ تنی می توانند براساس ابلاغی هیات دولت در خصوص ورود کالاهای ملوانی مصوب مردادماه سال گذشته و اصلاحیه ۱۳ خردادماه سال جاری  در سال ۶ بار  از ظرفیت بار ملوانی به ارزش۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان با تخفیف گمرگی براساس قیمت کالاها می توانند برخوردار و استفاده نمایند.

استاندار هرمزگان در جمع مردم شهر بندر کوهستک بخش بمانی شهرستان سیریک گفت:  توسعه سواحل مکران در حال تشکیل است که با تشکیل این سازمان، دولت تمرکز ویژه ای برای عمران و آبادانی و توسعه این منطقه خواهد داشت و سرمایه گذاران به این منطقه جذب می شوند که موجب رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و مردم خواهد داشت.

فریدون همتی افزود: با توجه به اهمیت تامین معیشت مرزنشینان، تسهیل گری مناسبی برای تجارت و کار ملوانان و لنج داران انجام شده که در همین خصوص مجوز مرز رسمی در ۸ نقطه جدید هرمزگان( شامل بندر گرگان ، تیاب، شهر بندر کوهستک ، سیریک و میشی ) صادر شده  تا فعالیت های تجاری ملوانان با در نظر گرفتن معافیت های گمرکی به شکل مناسبی صورت گیرد.

استاندار هرمزگان به  احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک و آب شیرین کن های مختلف  سواحل شرق هرمزگان که موجب توسعه سواحل مکران می شود اظهار کرد: برای آموزش و تربیت نیروهای ماهر در این منطقه توسط اداره کل فنی و حرفه ای استان برنامه ریزی شده تا نیروهای بومی این منطقه در طرح های توسعه مکران با کسب مهارت آموزی و اخذ مدرک مورد نیاز در آینده نزدیک مشغول به کار شوند.

همتی با اشاره به طرح های راه اندازی پالایشگاه و ایجاد پایانه صادرات نفت کشور در شرق استان یادآور شد: اقدامات بزرگی در شرق هرمزگان در حال انجام است که این منطقه را متحول می کند و در آینده ای نزدیک شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی خاصی در این خطه از میهن عزیزمان خواهیم شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مناطق ساحی برای جذب گردشگر و سرمایه گذاری بسیار مستعد و مناسب است گفت: شهر بندرکوهستک باید به یک شهر بندری زیبا تبدیل شود و از طریق شبکه های اجتماعی ویژگی های طبیعی و گردشگری این بندر معرفی شود تا شاهد جذب گردشگران بیشتری در کوهستک باشیم.

وی در همین خصوص به معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان ابلاغ کرد: بودجه احداث بلوار ورودی شهر بندر کوهستک به طول ۲ کیلومتر ، اعتبار آسفالت کوچه و معابر شهر و نوار ساحلی بندر کوهستک و دهکده گردشگری برای عمران و توسعه و جذب بیشتر گردشگر به این بندر زیبا واگذار کنند.

استاندار هرمزگان در سفر یک روزه خود به شهرستان سیریک از آب شیرینکن های شهر سیریک ، روستای زیارت ، مجتمع بندری سیریک ، مجموعه گردشگری سنتی نگین مکران، هتل آپرتمان مکران، بیمارستان امام سجاد(ع) شهر بندر سیریک، اسکله چند منظوره بندر کوهستک و گمرگ و دیدار با مردم بخش بمانی شهرستان در مسجد جامع بندر کوهستک از برنامه های سفر یک روز فریدون همتی به شهرستان سیریک بود.

انتهای پیام/ق

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55611