کد خبر:54298 | ۶:۳۱:۴۳ - پنج شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه اندازی ۲ پست اسکله در مجتمع بندر سیریک/ سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی برای احیای اسکله چند منظور سیریک
معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: به زودی عملیات احداث و راه اندازی یک پست اسکله ۱۰۰ متری در مجتمع بندری شهرستان سیریک در دو فاز با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان همراه با احداث ساختمان اداره بندر آغاز می شود.

محمدرضا اله یار معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور در بازدید از مجتمع بندری شهر بندر سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت:بنادر شرق هرمزگان با توجه به پتانسیل و ظرفیت های بالقوه ای گردشگری و تجاری و موقعیت های خاص استراتژیکی بسیار مستعد و دارای ظرفیتی مناسب  است که با احیای آنها زمینه های اقتصادی و اشتغالزایی فراوانی در منطقه فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی یکی از اهداف مهم سازمان بنادر و دریانوردی است اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته، ۹ فروند اسکله شناور مسافری در مناطق مختلف ساحلی هرمزگان که پذیرای گردشگران هستند، به بهره برداری رساند.

اله یار ابراز کرد:  برای ارتقاء بیشتر ایمنی مسافرت‌های دریایی در هرمزگان، جانمایی، ساخت و نصب ۱۰ فروند اسکله مسافری و گردشگری جدید برای سال ۹۷ هدف گذاری شده است که به ترتیب اولویت ها نصب و راه اندازی خواهد شد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: سواحل مکران را از جمله ظرفیت‌های مهم هرمزگان هستند که  طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی هرمزگان با هدف شناسایی توان بالقوه مناطق ساحلی و با رویکرد برنامه ریزی جهت توسعه پایدار و متوازن این مناطق توسط سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است.

اله یار یادآور شد: براساس مطالعات انجام شده در این طرح، ظرفیت ۳۰ نوع گردشگری در مناطق ساحلی و دریایی هرمزگان وجود دارد که می‌تواند مبنای توسعه بیشتر این استان باشد و بسیاری از مشکلات بیکاری و اشتغالزایی شرق هرمزگان با احیای آنها رفع و برطرف و مردم از این نعمت ها برخوردار باشند.

وی با اشاره به اینکه سواحل شرق هرمزگان نیز با داشتن خور‌های زیبا از ظرفیت مناسبی برای گردشگری دریایی برخوردار است اظهار کرد: برای استفاده مناسب از این ظرفیت، در ایام نوروز سال جدید یک پست اسکله مسافری و گردشگری در تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک نصب شد که با توجه به برنامه های خوب سازمان شاهد رونق و احیای رفاهی و خدماتی بیشتری در آینده نزدیک در این تالاب بسیار بکر و شگفت انگیز باشیم.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت بندر سیریک برای توسعه بیشترتصریح کرد: بندر سیریک در شرق هرمزگان که دومین اسکله بزرگ شرق هرمزگان محسوب می شود با داشتن ۵۲ هکتار پسکرانه و حوضچه مناسب، از ظرفیت فعالیت‌های تجاری و گردشگری  مناسب برخوردار است که امیدواریم با برنامه ریزی های مناسب و جذب سرمایه گذار خوب شاهد رونق بیشر این منطقه کشور باشیم.

 

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=54298