کد خبر:69278 | 21:25:16 - شنبه 19 آگوست 2023
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس جمهور به وعده توقف صید ترال عمل کند
نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها گفت: رئیس جمهور به وعده توقف صید ترال عمل کند به گزارش سایت خبری تحلیلی سیریک،غلام کمالی با بیان داشت: مردم جنوب کشور به ویژه استان های ساحلی از آیت الله رئیسی، رئیس جمهور محترم کشور می خواهند تا به وعده توقف صید ترال که چندین مرتبه […]

نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها گفت: رئیس جمهور به وعده توقف صید ترال عمل کند
به گزارش سایت خبری تحلیلی سیریک،غلام کمالی با بیان داشت: مردم جنوب کشور به ویژه استان های ساحلی از آیت الله رئیسی، رئیس جمهور محترم کشور می خواهند تا به وعده توقف صید ترال که چندین مرتبه از زمان ریاست قوه قضاییه تا ریاست جمهوری و در سفرهای استانی و نشست های محیط زیستی وعده داده اند، عمل کنند.
غلام کمالی، باا اشاره به موضوع صید ترال، اظهار کرد: مردم جنوب کشور به ویژه استان های ساحلی از آیت الله رئیسی، رئیس جمهور محترم کشور می خواهند تا به وعده توقف صید ترال که چندین مرتبه از زمان ریاست قوه قضاییه تا ریاست جمهوری و در سفرهای استانی و نشست های محیط زیستی وعده داده اند، عمل کنند.
وی افزود: معیشت مردم جنوب به دریا و صید و صیادی به طور مستقیم و غیر مستقیم گره خورده است و فعالیت مجدد ناوگان صید صنعتی ترال در خلیج فارس و دریای عمان سبب آسیب جدی به اکوسیستم دریا و معیشت صیادان خواهد شد.
عضو شورای عالی استان هانصریح کرد: آیت الله رییسی از زمان قوه قضاییه تا ریاست جمهوری در سفرهای خود به استان های جنوبی مانند هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر در دیدار با صیادان از برخورد و توقف صید ترال خبر می داد که اکنون پس از توقف دو ساله چرا شیلات ایران این وعده و دستور رئیس جمهور را پشت گوش انداخته است و مجوز های کشتی غول پیکر ترال را برای دریای عمان و سواحل جاسک صادر کرده است.
کمالی خاطرنشان شد: مردم استان های جنوبی چشم انتطار تحقق این دستور رئیس جمهور هستند و در سالیان قبل خاطرات تلخ خانه نشینی صیادان و غارت آبزیان و کمبود ماهی در دریا را در اذهان دارند.
نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها تصریح کرد: شیلات ایران و مسئولان مربوطه همان توجهیات قبلی برای فعالیت این ناوگان را دارند و این توجیهات نشان می دهد در عمل و در دریا این برنامه ها رنگی دیگر به خود گرفته و رنگ تولید برای کشور ندارد.
کمالی، بیان کرد: اکنون وضعیت صیادان محلی در مقایسه با سالیان گذشته بهتر شده است و صیادان جنوب در تابستان و زمستان یک نوع ماهی به نام یال اسبی را صید می کنند که در زمان حضور کشتی های ترال این ماهی را صید می کردند و چیزی برای صید صیادان محلی نمی ماند.
وی در پایان از رئیس جمهور خواست با دستور مجدد جلوی ناوگان صید ترال را بگیرد تا معیشت صیادان جنوب وضعیت مناسبی پیدا کند

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=69278