کد خبر:53879 | ۷:۴۳:۵۷ - پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیدار مدیران برنامه و بودجه کشور با مردم بندر کوهستک/ظرفیت های بالقوه گردشگری و اقتصادی که هنوز احیا نشده است
معاون فرماندار شهرستان سیریک گفت: هئیت ۴۰ نفر از سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه های کشور به منظور بررسی توانمندی های سواحل مکران، فرصت ها وتهدیدهای پیش رو و برنامه ریزی جهت توسعه بومی محور با مردم ، صیادان و تجار شهر بندر کوهستک دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش آذینی ،علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک در جمع این هئیت افزود: شهر بندر کوهستک یکی از مناطق مهم تفریحی و گردشگری شهرستان سیریک است که با توجه به احیای زیرساخت های گردشگری این بندر زمینه شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی برای ۲ هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

وی اضافه کرد: شهر بندر کوهستک دارای اسکله صیادی و تجاری فعال است و  داشتن سواحل ماسه ای و بکر این بندر در کنار چشم اندازه های طبیعی هر ساله در ایام سال بویژه در ایام نوروز پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور است.

عباسی اضافه کرد: شهر بندر کوهستک با داشتن ظرفیت های های بالقوه  گردشگری ، صید و صیادی و تجاری می تواند در طرح توسعه سواحل مکران به یکی از بهترین شهرهای استان هرمزگان  که از قابلیت های ستراتژیکی بویژه در بخش های گردشگری و اقتصادی برخوردار است باشد .

معاون فرماندار شهرستان سیریک تصریح کرد: در این شهر ساحلی و دامنه ای که شیب منازل مسکونی آن همانند دریا از پایین به بالاست و درختان نخل ، انبه، گارزنگی  و گل های زینتی کاشته شده در خانه های مردمی منظره ای بسیار زیبا و چشم نواز به دریا و ساحل بخشیده است که در زیبایی و دل انگیز بودن  این بندر  برای گردشگران و مسافران شور و حالی متفاوت ایجاد کرده است.

این مسئول یادآور شد: قدمت  بندر کوهستک به دوران زندیه و قاجاریه بر می گردد بندر کوهستک ﺍﺯ ﺳﻄﺢ ﺩﺭﯾﺎ ﺣﺪﻭﺩ ۱۰ ﻣﺘﺮ ﺍﺭﺗﻔﺎﻉ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺁﺏ ﻭ ﻫﻮﺍﯼ ﺁﻥ ﺩﺭ ﻓﺼﻞ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻥ, ﮔﺮﻡ ﻭ ﻣﺮﻃﻮﺏ ﻭ ﺩﺭ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ, ﻣﺮﻃﻮﺏ ﻭ ﻣﻌﺘﺪﻝ  و در حال حاضر آب و هوای آن برای میهمانان برای گردش بسیار عالی است.

عباسی خاطرنشان کرد: قلعه ﮐﻮﻫﺴﺘﮏ ﻭ ﮔﻮﺭﺳﺘﺎﻥ ﻗﺪﯾﻤﯽ آن، ﺍﺯ ﻧﺸﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺗﺎﺭﯾﺨﭽﻪ ﻣﺮﺩﻡ بندرﮐﻮﻫﺴﺘﮏ است مردم این بندر  ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥﻫﺎﯼ ﺑﻠﻮﭼﯽ ﻭ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﺎ ﮔﻮﯾش ﺑﻨﺪﺭﯼ ﺳﺨﻦ ﻣﯽﮔﻮﯾند ،همجواری این شهر با دریا امکان ماهیگیری و دریانوردی را فراهم آورده و در این شهر نخلستان های انبوه و گسترده ای وجود دارد که بر زیبایی طراوت بندر افزوده است.

شهر بندر کوهستک دارای سه هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان و در امتداد جاده اصلی میناب سیریک و دریای عمان و خلیج فارس است.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=53879