کد خبر:52150 | ۱۰:۵۲:۲۴ - پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دومین جشنواره منطقه داستان کوتاه مکران با معرفی برترین ها به پایان رسید+ تصاویر
دبیر جشنواره و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک افزود: دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران با معرفی برترین ها در دو بخش فارسی (آزاد) و بوم و محلی ( بلوچ) در شهرستان سیریک به کار خود پایان داد.

مصطفی کریمی زاده دبیر دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت : در این جشنواره تعداد ۱۳۷ اثر از ۶ استان  هرمزگان٬،خوزستان ٬،سیستان و پلوچستان ،فارس، بوشهر و کرمان شرکت کردند که  پس از بررسی  هئیت داوران ۱۳ اثر برگزیده به مرحله پایانی جشنواره راه یافتند.

وی افزود: در بخش فارسی جشنواره ندا امین بیطرف با داستان خمره ها باید کنار هم باشند از جم استان بوشهر نفر اول شد ، پگاه  نجفی  و احمد دادخدا پور با داستان های فردا دفنش  می کنم و ماتک از شهرستان های بندرعبای و بشاگرد  مشترکا نفر دوم شدند و  مجتبی شول افشار  و هانیه هادی نژاد با داستان های اشک کولی و  اشک ها چقدر شورند از سیرجان کرمان و بندعباس مشترکا سوم شدند.

کریمی زاده یادآور شد: در بخش داستان های بلوچ جشنواره  خدیجه صباحی زاده با داستان گامای از شهرستان سیریک نفر اول ،  مولا بخش رئیسی با داستان مزن بش  از سیستان و بلوچستان نفر دوم و صدیقه طاهری  با داستان بکر و بانو از شهرستان سیریک صاحب مقام سوم شد.

دبیر دومین جشنواره  منطقه ای داستان کوتاه مکران بیان کرد: در این جشنواره در بخش فارسی آزاده سلیمی با داستان  هویت شیراز  از استان فارس ، علیرضا داوری با داستان  خواب خوش حوری از بندرعباس و صدیقه صادقی با داستان  داربست از حاجی آباد شایسته تقدیر هئیت داوران شدند.

کریمی زاده اضافه کرد: در بخش بلوچ  جشنواره آقای شی سید با داستان پرشتگی توار از سیستان و بلوچستان شایسته تقدیر از هئیت داوران جشنواره شد.

این مسئول تصریح کرد: در حاشیه این جشنواره نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی و محصولات فرهنگی در قالب ۴ غرفه برای بازدید علاقمندان دایر شده بود.

دبیر دومین جشنواره  منطقه ای داستان کوتاه مکران ابراز کرد: در این نمایشگاه صنایع دستی ، لباس های محلی و سنتی ،کتاب و محصولات فرهنگی  از هنرمندان به نمایش گذاشته شده بود.

کریمی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برپایی این نمایشگاه در حاشیه برگزاری جشنواره معرفی، توسعه و ترویج استفاده از محصولات صنایع دستی هرمزگان و شهرستان سیریک بمنظور فراهم کردن بسترهای فروش و بازار محوری بود.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=52150